Turan Atlamaz

1960 Mecitözü Elvançelebi’de doğdu. İlkokulu Elvançelebi’de tamamladı. Hasanoğlan Atatürk Öğretmen okulunu bitirip Gazi Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu gece bölümünü daha sonra İstanbul Üniversitesi Siyasi Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. 1989 Yılında valilik stajına başladı. Yurt dışı stajını İngiltere’de
yaptı. Çeşitli ilçelerde Kaymakamlık görevlerinden sonra Erzincan ve Amasya illerinde Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. Doğal Afetler İlk Yardım Müdahale ve kurtarma konusunda Almanya’da, insan ve afet önlemlerinin geleceği, Uluslar arası Afet Önlemleri, Kültür Vakıflarının Korunması, İtfaiye Hizmetleri ve Planlama konularında Japonya’da eğitim aldı. JICA (Japon International Coorperation Agency)nın Türkiye’de Afet Eğitimi proğramında aktif görevi devam etmektedir.

23 Mart 2003 Çorum yerel seçimlerinde AK Parti Belediye Meclis Üyeliğine seçilen Turan Atlamaz, 2 Nisan 2003 tarihinde Belediye Başkanı seçildi. Turan Atlamaz, 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde ikinci kez Belediye Başkanı seçildi.