Çorum Belediyesi | İyi Hizmet, İyi Gelecek

Nadir Solak

1981 yılında Çorum’da doğdu. 1992 yılında Cumhuriyet İlkokulu’nu  ve 1999 yılında İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 2003 yılında Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. 2011 yılında iseGazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nde “Spor Yapan ve Yapmayan Ortaöğretim Öğrencilerinin Saldırganlık ve Empatik Eğilimleriö konulu tezini tamamlayarak Yüksek Lisans mezunu olmuştur.

Spor yaşamına 1992 yılında Judo branşıyla başlamıştır. Judo branşında milli takım seviyesinde sporculuk yapıp ülkemizi uluslararası turnuvalarda temsil etmiştir. Judo branşında Ankara Büyükşehir Belediyesi, Altındağ Belediyesi, Çorum SHÇEK Yetiştirme Yurdu ve Gençlik Mimar Sinan Spor Kulüplerinde antrenörlük yapmıştır.

İş yaşamına 2000 yılında başlamıştır. 2000-2005 yıllarıarasında  Ankara Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Kültür Dairesi Başkanlığı’na bağlı Ankara Sokaklarında Çalışan Çocuklar Merkezi’nde  Eğitmen olarak çalışmıştır. 2005-2011 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı Çorum ilinde bulunan Alaca Fatih ve Seydim İlköğretim okullarında Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği yapmıştır. 2011-2015 yılları arasında ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çorum İl Müdürlüğü’ne Bağlı Sevgi Evleri Yetiştirme Yurdu’nda öğretmenlik ve Sosyal Hizmet Merkezi’nde idarecilik görevlerinde bulunmuştur. Ankara ve Çorum’da STK lar’da çeşitli görevlerde bulunmuş olup evli ve 1 çocuk babasıdır.