Ulukavak Mahallesi’ne modern yeni cadde

 

Belediyemiz, şehir genelinde yeni cadde ve yol açma çalışmalarını sürdürüyor. Altyapı ve asfalt çalışmalarını da aksatmadan devam ettiren Belediye, Ulukavak Mahallesi Söğütlüevler 2.Caddede asfalt çalışmalarını tamamladı.

Çorum Belediyesi tarafından uygulanan imar düzenlemelerine göre yapılaşmanın başladığı yaşam bölgelerinde yollar, kaldırımlar, parklar yapıyoruz diyen Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, planladığımız yolları bir bir açıyoruz. Sorunsuz yaşam alanları oluşturmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz dedi.

Yollar bir şehrin geleceği için çok önemli diyen Başkan Yardımcısı Zahir, Ulukavak Bölgesi’nde yeni açtığımız 20 metre genişliğinde 430 metre uzunluğundaki Söğütlüevler 2. Cadde ve 165 metre uzunluğundaki söğütlüevler 16. Sokakta asfaltlama çalışmalarımızı tamamladık. Bu yollara yaklaşık 8 bin ton stabilize, mekanik ve asfalt kullandık. Yapılaşmanın olduğu yerlerde ise kaldırım çalışmalarımızı da bitirdik. Önümüzdeki günlerde caddemizde yeşillendirme çalışmalarına başlayacağız. Çalışma yaptığımız bölgelerde konut yapımlarında artış olduğunu fark ettik. Açtığımız geniş yollarla geleceğe yatırım yapmış oluyoruz. Yeni açtığımız bu cadde ileride Çorum’un en gözde caddelerinden birisi halene geleceğine inanıyorum. Şehrimizde trafiğin daha güvenli ve düzenli bir şekilde sağlanmasını için yol çalışmalarımıza devam ediyoruz.” Diye konuştu.

18 Eylül 2017
269 kez görüntülendi