Sprey boyalarla parklara zarar veriyorlar

Belediyemiz tarafından, Çorum halkının kaliteli zaman geçirebilmesi ve yeşil alan ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla yapılan parklar, kendini bilmezlerin saldırısına uğruyor. Zaman zaman parklardaki oturma grupları, oyun grupları ve ağaçlara zarar veren magandalar şimdi de sprey boyalarla yazılar yazarak bu nezih mekânları çirkinleştiriyorlar.

Çorum Belediyesi olarak şehrin genelinde yaptıkları parklarda vatandaşlarımız rahat vakitlerini geçiriyor. Hemşehrilerimizin dışarı çıktıklarında nefes aldıkları, çocukların en güzel şekilde zamanlarını geçirebildikleri park ve yeşil alanları yapmaya devam ediyoruz. Ancak yapılan bu hizmetlere verilen zararlar, yazılan yazılar bizleri çok üzüyor.

Parklarla birlikte su depoları ve otobüs durakları da sprey boyalarla boyanıyor, gençler sprey boyalarla sevdiği kişilerin isimlerini yazmakta, doğum günlerini kutlamakta. Sprey boya ile beton duvara yazılan yazıları boyayla kapatabiliyoruz. Ama granit taşına yazılan yazılar da boya taşa işlediği için çıkmıyor. Bu yazılan yazıları ortadan kaldırmamız için o taşları değiştirmemiz gerekiyor. Bu da çok büyük bir ekonomik kayba neden oluyor. Şehrimize yapılan hizmetler Çorum halkından alınan vergilerle yapılıyor. Aslında bu şekilde yapmakla kendi kendimize zarar veriyoruz. Bu konuda halkımızdan özellikle gençlerimizden ricamız var. Yaptığımız bu güzel parklara sprey boyalarla yazılar yazmayın. Parklarımızı hep birlikte koruyalım.

15 Haziran 2017
258 kez görüntülendi