Salto’da Çorum’daki spor faaliyetleri konuşuldu

TRT Spor ekranlarında Cumartesi günleri yayınlanan “Salto” programında geçtiğimiz hafta Çorum’daki spor faaliyetleri ve Çorum Belediyespor konuşuldu.

Belediyemizin spora yaptığı hizmetlerin tanıtımını yapmak için 25 kişilik ekiple Çorum’a gelen TRT Spor “Salto” programı ekibi, geçtiğimiz hafta çekimlerini yaptıkları program 1 Nisan Cumartesi günü yayınlandı.

Çekimleri belediyemiz Mevlana Spor Salonunda bulunan Güreş Eğitim Merkezinde yapılan programda Belediyespor Kulüp Başkanı ve Güreş Federasyonu Grekoromenden sorumlu As Başkanı Zeki Gül, belediyemiz Spor İşleri Müdürü ve Belediyespor Mali Asbaşkanı Nadir Solak, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü ve Belediyespor Amatör Sporlardan Sorumlu As Başkanı Mustafa Ercan ile Güreş İl Temsilcisi Hüseyin Teke, program sunucusu Faruk Mutkan’ın sorularını cevapladı.

2009 yılında 7 branşın faal olduğu Çorum Belediyespor’un bugün itibariye 17 branşta faaliyetlerine devam ettiğini söyleyen Zeki Gül, “Bu branşlar içerisinde gözbebeğimiz ata sporumuz olan güreş bizim en önemli branşlarımızdan birisidir. Ayrıca Çorum Belediyespor’a grekoremen güreş takımını kurduk. Çorum Belediyespor biz göreve geldikten sonra çok büyük bir atılım yaşadı. Güreşte, 2013 yılında 13, 2016 yılında 18 ve 2017 yılının ilk üç aylık döneminde ise 8 tane uluslararası madalya kazandık. Yapılan tüm çalışmalarda Çorum Belediyesi’nin ve Belediye Başkanımız Sayın Muzaffer Külcü’nün çok büyük desteklerini görüyoruz. Bu salon da Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’nün ortaya koyduğu projesi, fedakârlığı ve çok büyük katkılarıyla yapıldı.” dedi.

Mevlana Spor Salonu’muz adeta bir sporcu fabrikası gibi çalışacak
Çorum Belediyespor’da 1.500 lisanslı aktif sporcunun bulunduğunu söyleyen belediyemiz Spor İşleri Müdürü Nadir Solak, Mevlana Spor Salonunun adeta bir sporcu fabrikası gibi çalışacağını söyledi. Solak, “Avrupa, dünya ve olimpiyatlarda derece elde edecek, Çorum’un ve Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlayacak olan sporcular yetiştireceğiz.” dedi.

Başarı çıtamız daha da yükseliyor
Belediyespor Amatör Sporlardan Sorumlu As Başkanı Mustafa Ercan, amatör sporcuları Belediye meclis kararı ile derecelerine göre altın ile ödüllendirdiklerini belirterek “Sporcularımızın başarısı için onları her zaman motive etmeye gayret ediyoruz. Bununla birlikte de başarı çıtamız daha da yükseliyor” diye konuştu.

Türkiye’yi Çorum’dan çıkan sporcular temsil ediyor
Güreş İl Temsilcisi Hüseyin Teke de yaptığı konuşmada Belediyespor güreş takımının şu anda 60 lisanslı sporcusunun olduğunu söyledi. Bu sporcuların 15’inin milli sporcu olduğunu belirten Teke, “Güreş Süper Liginde Türkiye’nin en genç takımlarından birisiyiz. Çorumlu sporcularımızın dışından hiçbir yerden sporcu almıyoruz. Türkiye’yi Çorum’dan çıkan sporcular temsil ediyor.” diye konuştu.

09 Mayıs 2017
136 kez görüntülendi