Nikâh Sarayı tadilata giriyor

Belediyemiz, Yunus Emre Parkı’nda bulunan Nikâh Sarayını tadilata aldı. Nikâhlar tadilat tamamlanana kadar geçici süreyle Âşıklar Tepesinde oluşturulan evlendirme dairesinde kıyılacak.

Nikah Sarayında kapsamlı bir tadilat çalışması yapacaklarını vurgulayan Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, tadilat çalışmaları tamamlanana kadar nikah işlemlerinin yeni yerinde sürdürüleceğini kaydetti. Nikah sarayında kapsamlı bir tadilat çalışması yaptıklarını ifade eden Başkan Aşgın, tadilat çalışmalarından sonra nikah sarayının tüm eksikliklerinin giderilmiş ve daha modern yüzüyle Çorum halkının hizmetine sunulacağını kaydetti. Binaya su sızıntıları olduğu için bazı bölümlerinin çok fazla deforme olduğunu ve neredeyse kullanılamaz hale geldiğini kaydeden Başkan Aşgın, tüm bina çevresinin drenaj, yalıtım ve dolgu işlerinin de yenileneceğini sözlerine ekledi.

Nikâhlar, Şehitler Parkında kıyılacak

Nikâh Sarayında tadilat çalışmaları tamamlanana kadar geçici süreyle nikah işlemleri Şehitler Parkında oluşturulan evlendirme dairesinde gerçekleştirilecek.

06 Nisan 2020
3.352 kez görüntülendi