Mahalleler futbol protokolü imzalandı

Belediyemiz ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu arasında mahalleler arası minikler futbol turnuvasının malzeme alım protokolü imzalandı.
Belediye Toplantı Salonu’nda düzenlenen imza törenine Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediyespor Başkanı Zeki Gül, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sefer Kurtaran, Belediye Spor Müdürü Nadir Solak ve ASKF Başkan Yardımcısı Mustafa Kanat katıldılar.
Protokol imza töreni öncesinde bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, geleneksel hale gelen Mahalleler arası minikler futbol turnuvasına bu yılda malzeme desteği vereceklerini söyledi. Belediye’nin sosyal alandaki faaliyetlere destek vermesinin öneminin ortaya çıktığını belirten Başkan Gül ‘Bütçemizden amatör branşa kaynak aktarabiliyoruz.
Profesyonel futbol günümüzün gerçeği ve ilginin en yüksek olduğu branş. Ancak bizim Belediye olarak önceliğimiz tabiki amatör branşlar ve bunlarada imkanlarımız ölçüsünde gereken katkıyı veriyoruz ve vermeyede devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıl başkanımız alınan malzemenin iki katına çıkartılmasını istedi. Bu yıl gelen talep doğrultusunda 600 adet eşorfman kulüplerimize dağıtılacak. İnanıyorumki alınacak bu malzemeler ile minik futbolcuların en güzel mücadeleyi verirler’ dedi.
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sefer Kurtaran’da yaptığı konuşmada, amatörlerin malzeme ihtiyaçlarını İl Özel İdaresi ve Belediye kanalıyla temin ettiklerini belirterek iki kurumada ayrı ayrı teşekkür etti. Kurtaran, ASKF olarak kulüplerimizin ihtiyaçlarını gidermek için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini hiç bir zaman israf etmeden ihtiyacı karşılamanın öncelikleri olduğunu belirtti.
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün toplantıda ASKF olarak söylediği’Ucu açık destek sözü vermeme karşın hiç suistimal etmediler ihtiyaçlarını istediler’ sözü beni ve tüm yönetim kurulu üyelerimizi son derece mutlu etti. Kesinlikle ihtiyacımız olanı istiyoruz ve bu noktada bizim her zaman yanımızda olan Spor Müdürümüz Nadir Solak’a Başkan Yardımcımız Zeki Gül’e ve Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’ye tüm amatör spor camiası adına teşekkür ediyorum’ dedi.
Belediye ile ASKF tarafından imzalanan protokol doğrultusunda 320 forma, 32 kaleci kazağı, 32 kaleci şortu, 352 halı saha ayakkabısı, 352 tozluk, 352 tekmelik, 160 maç topu, 160 antrenman topu, 32 kaleci eldiveni ve 600 adet ise eşorfman alınacak. Bu malzemeler Ağustos ayı içinde başlayacak olan Mahelleler arası minikler futbol turnuvası öncesinde Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün katılacağı bir törenle takımlara dağıtılacak.

15 Haziran 2017
202 kez görüntülendi