KKSM’den Mevlid Kandili programı

Çorum Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezlerinde kurslara katılan kadınlar Akşemseddin Cami’nde düzenlenen Mevlid Kandili programına katıldı.

Öğle namazından sonra başlayan programa Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül’ün eşi Halime Gül, Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri Koordinatörü Nuran Hakyemez ve çok sayıda kursiyer kadın katıldı. Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri tarafından organize edilen Mevlid Kandili programında Zehra Yıldırım ve Rahime İçtüzer Kur’an-ı Kerim ve ilahiler okudu.

Mevlid Kandilinin önemine değinen İl Vaizesi Fatma Nur Erdem, Mevlid Kandilinin İslam toplumunda Hz. Peygambere duyulan derin saygı ve özlemin bir tezahürü olduğunu kaydetti. Mevlid Kandilinin sadece Peygamber Efendimizi anmak değil, onu anlamak ve anladığımız şekilde Kur’an-ı Kerim’e ve sünnetine uygun bir şekilde hayatımıza uygulamak olduğunu belirten Fatma Nur Erdem “Rahmet elçisi Peygamber Efendimizin kıyamete deyin dillerde ve gönüller de yer etmesindeki asıl unsur onun dünyaya varlık alemine teşrif edişidir. Onu en güzel şekilde anlamamız ve anlatmamız gerekmektedir” diye konuştu.

04 Aralık 2017
202 kez görüntülendi