KKSM’den “Mendilimde Gül Oya” yarışması

Çorum Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi “Mendilimde Gül Oya; Geçmişten-Geleceğe Geleneksel İğne Oyası Motifleri”  adı altında ödüllü yarışma düzenliyor.

Geleneksel Türk motiflerini modernize ederek günümüze uyarlamak ve günümüzde kullanılabilir hale getirmek amacıyla düzenlenen yarışmada birinciye 1.000 TL, ikinciye 750 TL, üçüncüye 500 TL, dördüncü ve beşinci olana ise 250’şer TL ödül verilecek. Yarışma hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Zeki Gül, yarışmaya 18 yaş üzeri tüm kadınların katılabileceğini söyledi. Başvuruların 7 Nisan 2018 Cumartesi günü mesai bitiminde sona ereceğini belirten Başkan Zeki Gül, “başvurular Akkent Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, Bahçelievler Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, Buharaevler Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, İkbal Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, Mimar Sinan Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, Veli Paşa Konağı Kadın Kültür ve Sanat Merkezi yapılabilecek” dedi.

Yarışmanın teknik şartları hakkında da bilgiler veren Başkan Zeki Gül “Yarışmaya katılmak isteyenler 7 Nisan tarihine kadar Kadın Kültür ve Sanat Merkezlerimize müracaat edebilirler. Yapılacak olan başvurunun ardından ise eserlerini 15 Eylül Cumartesi günü mesai bitimine kadar teslim etmeleri gerekiyor. Belirlediğimiz tarihe kadar teslim edilmeyen eserler değerlendirmeye alınmayacak. Yapılacak olan değerlendirmenin ardından 27 Eylül’de Buharaevler Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılacak olan törenle dereceye girenlere ödüllerini vereceğiz” dedi.

Yarışmaya katılacaklar yarışmanın teknik şartnamesini Akkent Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, Bahçelievler Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, Buharaevler Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, İkbal Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, Mimar Sinan Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, Veli Paşa Konağı Kadın Kültür ve Sanat Merkezlerinden temin edebilirler.

09 Mart 2018
342 kez görüntülendi