Gül, Yeni Stadyum inşaatını inceledi

Belediye Başkanı Zeki Gül, yapımı devam eden yeni şehir stadyumda incelemelerde bulundu ve yeni stadyumla ilgili bilgi aldı.

Çevre yolu üzerindeyapımı devam eden ve etrafıyla birlikte 72.000 m²’lik bir alana sahip 15 Bin kişilik Yeni Stadyum inşaatı inceleme gezisine Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir

ve yapımı üstlenen firmanın müteahhitleri katıldı.

Belediye Başkanı Zeki Gül, zemin alt yapısının bittiğini çim serme işleminin Eylül ayı içerisinde yapılacağını belirtti. Eylül ayının ortasından itibaren çimin serileceğini yineleyen Belediye Başkanı Zeki Gül, çimin oturmasının 2 aylık bir süre alacağını dile getirdi.

Çevre düzenlemesinin başladığını dile getiren Belediye Başkanı Zeki Gül “Belediye olarak şehrin gelişimine katkı sağlayan birçok eser kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz. Yeni stadyumumuz da bunlardan bir tanesi. Çelik imalatları, aydınlatma ve skor bordun montajı tamamlandı. Zemin alttan elektrikli ısıtma sistemli olacak. Bu çalışmamızda da sona gelindi. Bundan sonrası çim serme işlemini beklemek olacak. Zeminde doğal çim kullanacağız. Çim serme işlemini ise hava şartları nedeni ile eylül ayında yapacağız. Çim serme işlemine kadar çevre düzenlemesi işlerini bitireceğiz. Localarda da çalışmalar devam ediyor. Koltukların önümüzdeki hafta içerisinde gelmesini bekliyoruz. Koltuklar da gelir gelmez montajına başlanacak. Kasım ayının sonu gibi stadyumu teslim almayı planlıyoruz. Ligin ilk yarısını Dr.TurhanKılıçcıoğlu Stadı’nda tamamlayacağız. Ligin ikinci yarısında ise yeni stadyuma geçmeyi hedefliyoruz.

Stadyumun çevresinde otopark sorunu yaşanmayacak diyen Başkan Gül, 25’i engelli olmak üzere 1061 araçlık park alanı bulunmakta. Stadyumun 1 misafir girişi, 2 güney tribün girişi, 2 doğu tribün girişi, 2 kuzey tribün girişi yer almaktadır. Tamamı kapalı tribün olan stadyumumuz şimdiden şehrimize hayırlı olsun” dedi.

01 Ağustos 2018
752 kez görüntülendi