Gönül belediyeciliği ara vermeden devam ediyor

Çorum Belediyesi, gönül belediyeciliği alanında çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Çorum Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerle birlikte Hoş Geldin Bebek Projesi kapsamında yeni çocuk sahibi olan aileleri ziyaret eden  Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın eşi Feyza Aşgın ailelerin sevinçlerine ortak oldu.

Feyza Aşgın, “Ailelerin en mutlu oldukları anlar, aralarına yeni fertlerin katıldığı anlardır. Bebek sahibi olan aileleri ziyaret ederek hem mutluluklarına ortak oluyoruz, hem de gönül bağlarımızı güçlendiriyoruz. Dünyaya gözlerini yeni açan çocuklara ömür boyu sağlıklı ve huzurlu yaşamlar diliyoruz. Ailelerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Bu zamana kadar bu proje kapsamında 20 bin 793 aileye ziyarette bulunuldu. Ziyaretlerimiz ara vermeden devam edecek” dedi.

Çorum Belediyesi olarak yeni doğanların olduğu kadar toplumun ulu çınarları olarak kabul edilen yaşlıların da yanlarında olduklarını belirten Feyza Aşgın “Ev temizliği konusunda ulu çınarlarımıza belediye olarak destek veriyoruz. İmkanları el vermeyen ve temizlik yapamayacak olan yaşlılarımızın ev temizliğini Çorum Belediyesi olarak yapıyoruz. Temizliğini yapmak yetmiyor bunun da bilincindeyiz. Zaman zaman onları ziyaret ederek bizlerden isteklerini dinliyoruz. Ulu çınarlarımızı mutlu etmek ve onların hayır dualarını almak bizler için çok önemli. Bu tür gönül belediyeciliği hizmetleri bu anlamda da ayrı bir öneme sahip” diye konuştu.

05 Aralık 2019
227 kez görüntülendi