Çorum yeşile bürünüyor

Belediye, şehir giriş ve çıkışlarını yeşillendiriyor

Belediyemiz, baharın gelmesiyle birlikte Ankara yolu şehir girişindeki ağaçlandırma çalışmalarını hızlandırdı. Yaptığı düzenlemelerle Çorum’u yeşile bürüyecek olan belediyemiz, gelen misafirlerin yemyeşil bir şehirle karşılaşmaları için yoğun bir şekilde çalışıyor.

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte şehrin genelinde çiçek ve fidan dikimi çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Ankara-Samsun yolu orta refüjü, Ankara yolu Çorum Sanayi Sitesi giriş yolunda çalışmalarımızı tamamladık.” dedi.

Ankara yolu girişine yapılan yeni hastanenin olduğu bölgede çalışmaları yoğunlaştırdıklarını ifade eden Başkan Külcü, “Mavi atlas sediri, karaçam, top mazı, ters süs kirazı, süs eriği, erguvan gibi ağaçların dikimini tamamladık. Yakın zamanda da çimlendirme çalışmamızı tamamlayacağız. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından başlatılan peyzaj çalışmaları şehrin genelinde devam ediyor. İlimize dışarıdan gelenler ve özellikle de hemşerilerimiz tarafından büyük beğeni toplayan kavşak düzenleme çalışmalarımız şehrimizin giriş ve çıkışlarına ayrı bir güzellik katıyor.” dedi.

08 Mayıs 2017
156 kez görüntülendi