Çorum temizlikte bir’İNCİ

Çok daha temiz bir Çorum

Çorum Belediyesi, temizlikte sahip olduğu bir’İNCİ markasını hem daha üst seviyelere taşımak hem de çevreye saygılı çözümler üretmek amacıyla çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Her alanda olduğu gibi temizlik alanında da teknolojik çalışmaları hızlı bir şekilde çalışmalarına uyguladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, temizlik konusunda yaptıkları çalışmaların Çorum halkının yanı sıra diğer iller tarafından da takdir edildiğini söyledi.

9 yıldır gece gündüz demeden hazırladıkları projelerle Çorum’u AK Parti Belediyeciliğinin çalışkan yüzüyle tanıştırdıklarını ifade eden Başkan Külcü, “Şehrimizde 2009 yılında 15.000 adet çöp varili, 5.000 konteynır vardı. Variller çok çabuk çürüyordu. Delinen varillerden sızan sular etrafa pis koku yaydığı gibi haşere üremesine de neden oluyordu. Sanayi bölgeleri ve bağ bölgeleri dışında çöp varili kullanımına son verdik. Küçük konteynırları da büyük konteynırlarla değiştirdik. Anadolu’da ilk kez yeraltı konteynır sistemini uyguladık. Diğer çalışmalarımızda olduğu gibi temizlik alanında yaptığımız çalışmalarımızda da örnek alındık.” dedi.

Çorum modern çöp konteynırları ile tanıştı
Çorum’da temizlik alanında yeni çalışmalar yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yeni ve modern konteynırları kullanıma sunduklarını söyledi.

Aldıkları 3750 lt kapasiteli konteynırları ilk olarak Fatih Caddesi’ne yerleştirildiğini dile getiren Başkan Külcü, “Bu çalışma ile önceden 5 konteynırın aldığı evsel atığı yeni yerleştirdiğimiz1 tane konteyner alacak. Yenikonteynır sistemi ile evler, işyerleri, pazarlar, alışveriş merkezleri gibi evsel katı atıkların yoğun olduğu bölgelerde hem gürültü kirliği ortadan kalkacak hem de daha pratik ve modern bir hizmet vermiş olacağız. Yine mevcutta bulunan konteynırlar çöp atarken ve araçlar alırken çok ses çıkartıyordu. Bu yeni sistemle gürültü kirliliğini de ortadan kaldırmış olacağız. Ayrıca işletme maliyetlerinin düşürülmesi, günümüz gelişen teknoloji ve estetiğine uyum sağlanması açısından da bu çalışmayı önemsiyoruz” dedi.

 

25 Aralık 2017
613 kez görüntülendi