Belediyemizden evde kalanlar için faydalı videolar

Belediyemiz, koronavirüs tedbirleri kapsamında evde kalan vatandaşları da düşünerek çeşitli programlar düzenliyor. Belediyemizin sosyal medya hesapları ve youtube kanalından yayınlanan videolarla evde kalan vatandaşların hem bilgilenmesi hem de eğlenmesi amaçlanıyor.

Çorum Belediyesi Aile Eğitim Merkezi diyetisyenlerinden Eda Nur Dilan Sarıgül, koronavirüsle mücadele için bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yönelik önemli bilgiler verirken pedagog Aslı Büşra Tüfekçi de koronavirüsle mücadelede ailelerin davranışları ve evde kalan çocuklara bu durumun nasıl anlatılması gerektiği üzerinde durdu. Klinik psikolog Seda Karaca, koronavirüs ve bu virüsün insanlar üzerinde oluşturduğu kaygıdan bahsederken, aile danışmanı Zehra Düsgünöz, yaşamış olduğumuz sosyal izolasyon sürecini ve bu sürecin ebeveynler ile aile bireylerine nasıl yansıdığı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum Belediyesi olarak koronavirüs illetinden el birliği ile kurtulmak için belediyenin yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu belirterek “Bu süreçte evde kalınması çok önemli. Bizler dışarıda yaptığımız yoğun çalışmalara ilaveten evde kalan hemşehrilerimize yönelik de çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Belediyemiz sosyal medya hesaplarından ve youtube kanallarından yayınlanan videoların hemşehrilerimiz için çok faydalı olacağına inanıyorum.” dedi.

31 Mart 2020
936 kez görüntülendi