Belediyemizden akıllı telefonların şarj sorununa çevreci çözüm

Şehrin belirli noktalarına güneş enerjisiyle çalışan telefon şarj istasyonları yerleştirdik.

Günümüzde özellikle akıllı telefonların en büyük handikabı haline gelen şarj sorununa çevreci bir çözüm getiren belediyemiz, güneş enerjisiyle çalışan şarj istasyonlarını Çorum halkının hizmetine sundu.

Modern çağın vazgeçilmezi akıllı telefon ve mobil cihazların şarj problemine çözüm sunmak için akıllı, çevre dostu estetik şarj istasyonlarını hizmete sunduklarını söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, bu istasyonlardan ilk etapta 4 tane yerleştirdiklerini belirtti. Şehirler arası otobüs terminali, vilayet meydanındaki 15 Temmuz Şehitler Çeşmesinin yanı (2 Adet) ve merkez otobüs durağına yerleştirdikleri telefon şarj istasyonlarında Çorum halkının 7 gün 24 saat boyunca telefonlarını şarj edebileceklerini belirten Başkan Külcü, “Hedefimiz her alanda teknolojinin tüm imkanlarından yararlanıp insanımızın yaşam standartlarını daha da üst seviyelere çıkarma. Yenilebilir enerji kaynaklarıyla enerji üretimine büyük önem veriyoruz. Rüzgar Enerji Santralimizde çalışmalarımız devam ediyor. Güneş Enerji Santrali projemiz ve çöplerden enerji üretimi projemiz üzerinde de çalışmaya devam ediyoruz. Akıllı şarj istasyonlarımız şehrimize hayırlı olsun.” dedi.

Vatandaş hizmetten memnun
Güneş enerji sistemi ile çalışan akıllı şarj istasyonunu kullanmaya başladığını söyleyen Özgür İnaç adlı vatandaş, böyle bir hizmeti hayata geçiren ve vatandaşların kullanımına sunan Çorum Belediyesine ve Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye teşekkür etti. Özgür İnaç, “Tapu Müdürlüğü’nde işlemlerim vardı. Şarjımın azaldığını gördüm. Nerede şarj edeyim derken buradaki şarj cihazını gördüm. Telefonumu işlerim aksamadan burada şarj ediyorum. Belediyemize bu hizmetinden dolayı teşekkür ediyor, şehrimizde bu çalışmanın yaygınlaştırılmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

24 Ağustos 2017
285 kez görüntülendi