Belediyeden öğrencilere kışlık giysi yardımı

Yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara belirli aralıklarla yardımlarını sürdüren Çorum Belediyesi, okul idaresi tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi bin öğrenciye kışlık bot ve kaban yardımı yaptı.

Çorum Belediyesi Gıda Bankası bünyesinde yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara düzenli aralıklarla gıda ve giysi yardımı yaptıklarının altını çizen Belediye Başkanı Zeki Gül, “Rutin olarak yaptığımız yardımların haricinde başkaca kurumların tespit ettiği ihtiyaç sahibi bireylere ve ailelere de gerekli yardımlarımızı sürdürüyoruz. Okul müdürlüklerimiz tarafından tespit edilen maddi durumları iyi olmayan 1000 öğrencimize ulaştırılmak üzere okul müdürlerimize kışlık bot ve kaban yardımı yaptık. Kışlık giysileri mahalle muhtarlarımızla birlikte Milli Eğitim Müdürümüze teslim ettik” dedi.

“Hiçbir yavrumuzun kendini mahcup hissetmesine gönlümüz razı gelmez
Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Gül, “Hiçbir yavrumuzun kışlık kıyafet alamayıp bundan dolayı arkadaşlarına karşı kendini mahcup hissetmesine gönlümüz razı gelmez” dedi ve bu tür yardımları artırarak devam ettireceklerini vurguladı.

26 Ekim 2018
458 kez görüntülendi