Çorum Belediyesi | İyi Hizmet, İyi Gelecek

Başkan’dan Mesaj

2009 yılında “değişim” parolasıyla çıktığımız yolda başarılarla ve kazanımlarla dolu 4 yılı geride bıraktık. Türkiye’nin son yıllarda yakaladığı istikrar ve gelişmeyi Çorum’a azami oranda yansıtarak kentlerin yarışında Çorum’u öne çıkaracak adımlar atmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Çorum’un geçmişten bugüne taşınmış yapısal problemleri olduğunu ve bunları nasıl çözeceğimizi seçim beyannamemizde belirtmiştik. Göreve başlar başlamaz öncelikle bu değişimi yapacak kadromuzu oluşturduk, projelerimizi yaptık ve büyük değişimi adım adım gerçekleştirmeye başladık.

Çorum’un şehir planında yaptığımız değişiklerle 50.000 hemşehrimizin yaşayabileceği,     adeta yeni bir Çorum inşa edilebilecek 5.5 milyon metrekarelik alanın imar düzenlemesini gerçekleştirdik.

Otogar, Sebze ve Meyve Hali, Kamyon Garajı, Traktörcüler Sitesi, Oto Galericileri, Stadyum ve Spor Kompleksi, Mahalle Kültür Merkezleri, Nikah Sarayı, İmam Hatip Lisesi Kampüsü ve Camiler gibi büyük yatırımları şehrimizin doğal gelişim bölgelerinde planladık ve önemli bir kısmını da bitirme aşamasına getirdik.

Çorum’un kentsel dönüşüm rüyasını da bu dönemde gerçeğe dönüştürdük. Şehrimizin en eski yerleşim alanlarından olan Devane bölgemizde 440 konutun yapımı büyük bir hızla devam ediyor. İkinci etapta 240 konut daha yapılacak, bunun da ihale hazırlıkları devam ediyor. Peşinden de 500 dönümlük alanda Namazgâh’tan Yazıçarşı’ya oradan Farabi Caddesi’ne uzanan büyük imar planı değişikliğini Belediye Meclis gündemine getirerek büyük dönüşümün son noktasını koyacağız.

Altyapı, içme suyu, yol, tretuvar, park bahçe çalışmalarımızla şehrin adeta bütün kılcal damarlarına kadar uzanan kalıcı bir inşa faaliyeti gerçekleştiriyoruz. Temizlikte, ulaşımda, kentsel estetikte şehrimizin standartlarını önemli ölçüde yükselttik, yükseltmeye de devam edeceğiz.

Sosyal belediyecilik alanında yepyeni çalışmalarla kadınlarımıza, yaşlılarımıza, yoksullarımıza, engellilerimize, öğrencilerimize yeni imkânlar oluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sosyal etkinliklerimizin yelpazesini genişleterek şehrimizin kültürel yaşamına önemli katkılar sağlamaya devam ediyoruz.

Halkımızın huzurlu ve müreffeh bir yaşama kavuşması için attığımız tüm adımlarda en büyük desteği veren ve gücümüze güç katan değerli hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Yaşam standartları yükselmiş, kentsel yenilenmesini tamamlamış ve bölgesinin  cazibe merkezi haline gelmiş bir Çorum’u adım adım gerçekleştirmenin mutluluğu ve coşkusuyla hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.