Başkan Külcü; “KKSM’ler bir eğitim kurumuna dönüştü”

Çorum Belediyesi Kültür Merkezlerinde kadınlara yönelik açılan kurslarda Çorumlu kadınlar kendilerini geliştiriyor. Kadın Kültür Merkezlerindeki resim kurslarına katılan Hülya Yurttutar, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü ziyaret ederek hem teşekkür etti hem de resim kursunda yaptığı resmi hediye etti.

Çorum Belediyesi olarak kadınlara, ailelere, gençlere ve dezavantajlı kesimlere yönelik eğitim, kültür, sanat ve sportif aktivitelerin yapıldığı 6 kültür merkezini yaparak Çorum halkının hizmetine sunduklarını belirten Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Sosyal belediyecilik alanında, insana verilen değeri ifade etmesi bakımından en önemli hizmetlerinden birisi Kadın Kültür ve Sanat Merkezlerimizdir. Merkezlerimizde kadınlar kendilerini kendi lisanıyla anlatıyor. Kimi toprağa, kimi taşa, kimi sabuna şekil veriyor. Kadın Kültür ve Sanat Merkezlerimiz de yüzlerce kursa binlerce hanım kardeşimiz katılarak buraları adeta bir eğitim kurumuna dönüştürdü. El emeği göz nuru hazırladığınız şanlı Türk Bayrağımızın olduğun tablo için teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi.

Kadınların kendilerini en güzel şekilde anlatabildiği bir merkezin kursiyeri olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Hülya Yurttutar da “Bizler kültür merkezleri açılmadan evde zamanımızı geçiriyorduk. Şimdi ise hem sanat öğreniyoruz hem de sosyal aktivitelerin içerisinde kendimizi geliştiriyoruz. Bizleri bu hizmetleri sunan Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hülya Yurttutar yapmış olduğu tabloyu eşi Mustafa Yurttutar ile birlikte Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye hediye etti.

18 Ekim 2017
191 kez görüntülendi