Başkan Gül ve Aşgın Mezbaha’da incelemelerde bulundu

Belediye Başkanı Zeki Gül, AK Parti Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın ile birlikte İskilip yolunda Hayvan Pazarı yanına yapılan Mezbaha’da incelemelerde bulundu.

Hayvan Pazarı’nın 18 Haziran’da hizmete açıldığını belirten Belediye Başkanı Zeki Gül, 21 milyon TL’ye mal olan Mezbaha’nın 21 Eylül’de geçici kabulünü yaptıklarını kaydederek, Mezbaha’nın ufak tefek eksiklerinin tamamlanmasıyla hizmete açılacağını ifade etti.

Toplam 29 bin 750 metrekare alana inşa edilen Mezbaha’da, günlük 250 adet büyükbaş, 500 adet küçükbaş kesimi yapılabileceğini aktaran Gül; “Hayvan ticaretinin kontrolünü sağlamak, mezbaha hizmetlerini daha konforlu bir şekilde yerine getirmek, kesim sonunda soframıza gelen et ve et ürünlerinin sağlıklı bir şekilde tüketilmesini sağlamak amacıyla hayvan pazarı ve hemen yanında da mezbaha inşa ettik. Mezbahamızda sakatat, deri depolama binaları arıtma tesisi iki adet dezenfeksiyon ünitesi bulunuyor. Mezbahamız iki kattan oluşuyor. Zemin katımızda idari personel bölümü, görevli personelimizin üstlerini değiştirebilecekleri alanlar, kesimhane, soğuk hava depoları, sakatat bölümü, duşlar, mutfak kısmı ve yemekhane, kesimhane gibi kısımları bulunuyor. Diğer katımızda ise sosyal alanlar, ofisler bulunuyor. 20. 10. 2017 tarihinde ihalesini yapmıştık. 17. 11. 2017 yılında da sözleşme kabulünü gerçekleştirmiştik.  Şehrimize kazandırdığımız bu önemli yatırımın maliyeti 21 milyon 15 bin 427 TL. 21.09.2018 tarihinde de geçici kabulünü yaptık. Şimdi de ufak tefek eksikliler tespit ediliyor. Bunları da tamamlayıp hizmete tamamen açacağız.  Mezbahada günlük 250 adet büyükbaş, 500 adet küçükbaş kesimi yapılabilecek. Mezbahanın hayvan pazarıyla aynı alanda olması ve modern imkânlarla donatılması şehrimizdeki hayvan ticaretinin de gelişmesine katkı sağlayacak. Deri ve Sakatat işi yapan esnafımız için depoları inşa ettik. Gerek hayvan pazarıyla gerekse mezbahasıyla hayvan ticareti ve kesimiyle ilgili güzel bir kampüsü şehrimize kazandırdık” ifadelerini kullandı.

 ’31 MART’A KADAR ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ’

Belediye olarak 31 Mart’a kadar çalışmalara devam edeceklerini belirten Gül; “Belediye Başkan adayımız 31 Mart’a kadar hangi noktada bize desteği, emri olursa biz kendi adımıza izzeti nefis yapmayız. Biz partimizin emrindeyiz. Dava şuuru ile hareket eden insanlarız. Belediye hizmetlerini aksatmadan devam ettirmek adına elimizden ne geliyorsa 31 Mart’a kadar işimize devam edeceğiz. AK Parti belediye başkanı olarak el ele omuza çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın ise Çorum Belediyesi’nin son yıllarda çok güzel hizmetlere imza attığını belirterek, 31 Mart’tan sonra Çorum Belediyesi’ni aldıkları noktadan daha güzel yerlere taşıyacaklarını söyledi. 31 Mart’tan sonra gece-gündüz demeden eksik yatırımları tamamlamak için çalışacaklarını aktaran Aşgın; “Çorum Belediyesi çok güzel hizmetlere imza attı yıllardır. Özellikle son dönemde çok ciddi yatırımlar yapıldı. Bunların önemli bir kısmı tamamlandı, devam eden yatırımlarımız var. Devam eden yatırımları inşallah biz tamamlayacağız.  Çorum Belediyesi’ni aldığımız noktadan daha güzel yerlere getireceğiz. Devam eden yatırımların tamamını çok kısa süre içinde tamamlamak için gece-gündüz çalışarak eksik yatırımları tamamladıktan sonra projelerimiz için çalışacağız” dedi.

 ’31 MART’A KADAR ZEKİ GÜL BİZİM BAŞKANIMIZDIR’

Çorum’da heyecan yaratacak projeleri yakın zamanda açıklayacaklarını dile getiren Aşgın; “Bu süreçte Belediye Başkanı Zeki Gül bizim her zaman destekçimiz ve yanımızdadır. Herhangi aramızda ayrım yada gayrım yoktur. 31 Mart’a kadar Zeki Gül bizim başkanımızdır. 31 Mart ve sonrasında başkanımızın her zaman arkasındayız.  Bütün teşkilatlarımızla bir ve tek olarak Çorum halkı ile kucaklaşacağız. Çorum’da hemen hemen her yeri gezdim. Sanki yarın seçim varmış gibi esnaf, STK ziyaretlerimize devam ediyoruz. Büyük bir heyecan ve aşkla bu güzel şehre hizmet etme enerjisi ile gece-gündüz 31 Mart’a kadar seçim kampanyamızı yürüteceğiz”şeklinde konuştu.

26 Aralık 2018
700 kez görüntülendi