Başkan Gül, Meclis Üyeleriyle Kentpark’ı gezdi

Çorum Belediyesi tarafından 2015 yılında yapımına başlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hızlandırılması için talimat verdiği Kentpark tamamlanarak hizmete açıldı. 213 bin metrekarelik alanda yaklaşık 50 milyon lira yatırımla kurulan Kentpark’ta bölgenin en büyük yapay göletinin yanı sıra 4 çocuk oyun alanı, koşu ve bisiklet yolu, 7 bin metrekarelik renkli bitkiler bahçesi, mesire alanı, futbol, basketbol ve tenis sahası, gösteri ve konser alanlarıyla 500 araçlık otopark bulunuyor.

Belediye Başkanı Zeki Gül, Başkan Yardımcıları, AK Parti, CHP ve MHP’li Belediye Meclis üyeleriyle birlikte Kentpark’ta incelemelerde bulundu.

Burada gazetecilere açıklama yapan Başkan Zeki Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kentpark projesi ile yakından ilgilendiğini ve son Çorum ziyaretinde de kendisine Kentpark’ın bir an evvel bitirilmesi konusunda talimat verdiğini hatırlatarak, “Aydın’daki kongrenin ardından Cumhurbaşkanımız ile yaptığımız görüşmede de bana Kentpark’ı sordu. Kendilerinin bilgisi ve himayesinde 24 saat esasına dayalı çalışarak parkımızı tamamladık” dedi. Kentpark’ın Çorum’un prestij projelerinden biri olduğunu kaydeden Gül, “İhaleyi kazanan ilk firmanın işi belirtilen süre içinde tamamlayamamasından dolayı ikinci kez ihaleye çıktık ve 213 bin metrekarelik parkımızın yüzde 78’ini son 6,5 ay içinde tamamladık.

AK Parti Çorum Milletvekilimiz ve MKYK üyesi Ahmet Sami Ceylan’da parkın bittiğini Sayın Cumhurbaşkanımız’a iletti ve açılışa davet etti. Şimdi en büyük arzumuz, buranın resmi açılışını Cumhurbaşkanımızın riyasetinde yapmak” ifadelerini kullandı.

Gül, parktaki yapay göl ve yeşillendirme çalışmalarının sorunsuz ilerlemesi ve burada yapılanların uzun ömürlü olması için geniş çaplı bir araştırma yaptıklarını söyledi. Gül “Diktiğimiz 4 bin 300 ağacın yüzde 10’unun kuruyacağı öngörülüyordu ancak yüzde 1’i bile kurumadan tuttu” diye belirtti. 7’den 70’e her yaştan vatandaşın Kentpark’tan istifade edebileceğini vurgulayan Başkan Gül, “Kentpark’ta her vatandaşımız kendisine uygun bir mekan mutlaka bulacaktır. Şehrimize, kent merkezine yakın bir yaşam alanı kazandırdığımız için mutluyuz” diyerek sözlerini tamamladı.

07 Kasım 2018
409 kez görüntülendi