Başkan Gül, “AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı siyasi çalışmalarımızın her zaman lokomotifi oldu”

Belediye Başkanı Zeki Gül AK Parti Merkez İlçe Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı.

Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar başkanlığında parti toplantı salonunda yapılan Yönetim Kurulu toplantısına Belediye Başkanı Zeki Gül, İl Başkanı Yardımcısı Adife Akar’ın yanı sıra ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Yönetim Kurulu toplantısında konuşma yapan Belediye Başkanı Zeki Gül, parti teşkilatlarının yaptıkları siyasi çalışmalarda lokomotif görevi yaptığını söyledi. Türkiye’nin çevresinin ve çehresinin çok belirgin bir değişim içerisinde olduğunu dile getiren Zeki Gül “Artık büyüme rekorları kıran bir ülkeyiz” dedi. Ülkenin geçmişte yaşadığı sıkıntıların altını çizen ve hatırlatmalar da bulunan Belediye Başkanı Zeki Gül, “Siyasi çalışmalarda Merkez İlçeler lokomotif rolündedir. Sizler Ak Parti İl teşkilatının lokomotif gücünü oluşturuyorsunuz. Bu konuda hem gücünüz var hem de büyük sorumluluğunuz var. Sayın Cumhurbaşkanımızın birçok talimatı var. Sayın Cumhurbaşkanımız “En büyük yatırım gönülleri fethetmektir, gönüllere girmektir. Biz değişimin, reformun, yeniliğin partisi olarak milletimizin gönlünde yer ettik” diyordu. Bende şahsen siyasi mücadelede yada idari hayatta insanların gönlüne girerek gönül hareketiyle başarının daha doğru olacağına inanıyorum.  İnsanların gönlüne girmeden, talimatla sevgi olmaz talimatla nefret olmadığı gibi. Biz eğer siyasi çalışmalarımızda insanlarımızın kalbine giren ifadeleri kullanırsak daha başarılı oluruz. Karşımızdakinin kalbine giren ifadeler kullanabilmek için öncelikle o ifadenin kalbimizden çıkması lazım. Yani önce biz inanmalıyız ki karşımızdaki insanın bizim samimiyetimizden şüphesi olmasın. Doğru bildiğimiz inandığımız davamızın mücahidi olalım” dedi.

TÜRKİYE’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

AK Parti hükümeti ile birlikte yaşanılan değişikliklere değinen Başkan Zeki Gül “Türkiye’nin çehresini değiştiren bir partimiz var. Kıbrıs savaşının ardından 1975’de, 1976’da, 1977’de, 1978’de 20 liralık benzin almak için kuyruklar oluşurdu. Filmlere konu oldu. Yağ kaçakçıları, çay stokçuları ortaya çıktı. Böylesine bir dönem yaşadık. Şimdi ise büyüme rekorları kırıyoruz” dedi.

BÜYÜK HEDEFLERİMİZ VAR

Merakla beklenen Kentpark projesine de değinen Belediye Başkanı Zeki Gül, Kentpark projesini 5 ay içerisinde tamamlamayı planladıklarını belirtti. Kent Park projesinin yeniden ihale edildiğini hatırlatan Başkan Gül; “Türkiye’de olduğu gibi şehrimizde de büyük hedeflerimiz var. Göreve gelir gelmez hemen 2. gün parayla ilgili sıkıntılarımızı çözmek adına Ankara’ya iller bankasıyla görüşmeye gittim. Mesai saatlerinde de, mesai saatleri dışında da daire müdürlerimizle toplantılar yaparak neyimiz var, hangi projeleri devam ettirmemiz gerekiyor bunları değerlendiriyoruz. Kentpark’ın23 milyon liralık ikmal ihalesini yaptık. 5 aylık süre içerisinde bitirilmesini istedik. %26’lık bölümü bitmiş durumda. Geri kalanını 5 aylık süre içerisinde tamamlamasını müteahhitten istedik. Bu proje 200 dönümlük çok büyük ve çok ciddi bir çalışmadır” ifadelerini kullandı.

HEDEFİMİZ 200 BİN TON ASFALT

Daha önce yılda ortalama 100 bin ton asfalt serimi planlandığını belirten Başkan Gül bu sene hedefi ikiye çıkarttıklarını söyledi. Gül “Bizim için en büyük güç Fen İşleridir. Fen İşleri Müdürlüğümüz, Belediyemizin lokomotif gücüdür. Ortalama hedefimiz olan 100 bin ton asfalt serimini aşarak hedefimizi 200 bin tona çıkarttık. Mali Hizmetler Müdürümüze talimat vererek hesabımızı buna göre yapmasını istedim. Çalışmalarımızı gece gündüz sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

UZUN VADELİ PLANLARIMIZ VAR

Kendisine verilen görevi layıkıyla yerine getirme gayreti içerisinde olacağının altını çizen Başkan Zeki Gül, Belediye olarak günübirlik planlar yerine, şehrimizin geleceğini ilgilendiren uzun vadeli planlar yaptıklarını, hep birlikte Çorum’un gelişimine katkı sağlayacak projelere devam ettiklerini vurguladı.

22 Şubat 2018
222 kez görüntülendi