Bağların yeni imar revizyon planı yapıldı

Çorum Belediyesi’nin bağlarda yaptığı imar revizyon planı ile vatandaşlar bağlarına daha kolay ulaşım sağlayacak.

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, yapılacak olan yeni çalışmalarla vatandaşların rahat bir şekilde bağlarına gitmelerini amaçladıklarını söyledi. Yapılan bu imar çalışmasında bağ bölgelerindeki mevcut yolların bir çoğunun günümüzün gerektirdiği niteliklere sahip olmadığını belirten Alper Zahir “iki aracın dahi karşılıklı geçişlerinde sorunlar yaşandığı, birçok yerde dere yataklarının araç yolu olarak kullanıldığı gibi şikayetçi olunan konular çözüme kavuşturuldu” dedi.

Belediyenin yapacağı yol çalışmalarında vatandaşlardan kendilerine yardımcı olmalarını isteyen Zahir “Şehrimizin mücavir alan sınırları içerisinde, kent merkezinin çevresindeki İbrahim Çayırı, Ayarık, Ahçılar, Çoraklık, Hacıkerim, İçeridere, Orta Kapaklı ve Yukarı Kapaklı bağlarının imar revizyon planlarını tamamladık” dedi.

 Mağduriyet yaşanmayacak

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, ayrıca yapılan imar planı revizyonu çerçevesinde dereler ve yollar bir birinden ayrılmış, parsellerin inşaat hakları (TAKS, Emsal) artırılmış böylece yaşanabilecek mağduriyetlerinde önüne geçilmiştir. Yapılan yol genişletmelerinden dolayı vatandaşlarımızın yol cephesindeki bahçe duvarlarını, tel çitleri gibi yeni oluşan imar planına uygun olarak inşa etmeleri, hemşerilerimizden hem kendi bağlarına hem de komşularının bağlarına kolay ve rahat ulaşmalarını sağlamak için belediyemizin yol genişletme çalışmalarına destek olmalarını talep ediyoruz. Derelere cepheli bağ parsellerinde yaşanan sorunlar belediyemiz ve bağ sahiplerinin ortak çalışmaları ile kısa sürede giderilecektir. Bu noktalarda DSİ ile de dere ıslah çalışmaları yapılması için çalışmalar devam etmektedir ” ifadelerini kullandı.

16 Mart 2018
997 kez görüntülendi