Anne Karslı, oğlu adına yaptırılan Kur’an Kursunu ziyaret etti

15 Temmuz kanlı darbe girişiminde şehit olan Ali Karslı adına Çorum Belediyesi tarafından yaptırılan Mahalle Kuran Kursunu Şehidin annesi Aysel Karslı ziyaret etti.

Ziyarette AyselKarslı’ya, Belediye Başkanı Zeki Gül’ün eşi Halime Gül, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu’nun eşi Sıdıka Yabacıoğlu eşlik etti.

Anne Aysel Karslı, oğlu adına yaptırılan Kur’an Kursunu gezdi, kursa gelen çocuklarla birebir ilgilendi. Anne Karslı’nın kursu ziyareti esnasında duygusal anlar yaşandı. Anne Aysel Karslı, buradaki bütün çocuklar benim de çocuğum, evladım. Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül ve belediye yetkililerine oğlum Ali Karslı adına yaptırdığı ve hizmete sunduğu Kur’an Kursu için teşekkür ediyorum diye konuştu.

Belediye Başkanı Zeki Gül’ün eşi Halime Gül ise, Aziz şehitlerimize sonsuza dek minnettarız. Böyle vatan millet sevdalı olan evlatlar yetiştiren annelerimize Rabbim hayırlı uzun ömür versin. Bizlerde onların bir evladı olarak her zaman yanlarındayız dedi.

Halime Gül, “Çorum Belediyesi tarafından yaptırılan ve İl Müftülüğüne teslim edilen Mahalle Kur’an Kursları iki kattan oluşuyor. Birinci katında 4-6 yaş çocuklar dini bilgiler alırken, ikinci katında ise kadınlar Kur’an eğitimi alıyor. Çocuklarımızın bu yaşlarda bu bilgileri alması geleceğimiz açısından çok önemli. Bu tür çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.

 

07 Ağustos 2018
672 kez görüntülendi