3. Uluslararası Hitit Koşusuna ilgi yoğun

Belediyemiz tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Hitit Koşusuna kayıtlar devam ediyor. Bu yıl koşulara çok sayıda ünlü isim de katılacak. Spor İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen koşuya çok sayıda kişi kayıt yaptırdı.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum’da sporun yayınlaştırılması ve bir yaşam biçimi haline getirilmesi için 8 yıldan beri spora önemli yatırımlar yaptıklarını söyledi. Çorum’u bir spor kenti haline getirmek için çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerini belirten Başkan Külcü, “Sporu ve sportif başarıları teşvik ediyor, şehrimizin tanıtımı için ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapıyoruz. Uluslararası Hitit Koşusu da önemli organizasyonlarımızdan bir tanesi.” dedi.

14 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da Belediye önünden başlayacak olan Uluslararası Hitit Koşusunun 10 kilometre genel klasman, 10 kilometre Türk sporcu, veteranlar ve 3 kilometre halk koşusu olmak üzere 4 klasmandan oluştuğunu belirten Başkan Külcü, yarışlara kayıtların devam ettiğinin altını çizdi. Saat Kulesi yanında kurulan kayıt standından ve www.hititkosulari.org internet adresinden de kayıt yaptırılabileceğini hatırlattı.
Hitit Koşusu, yıldızlı koşular kategorisine alındı
Uluslararası Hitit Koşusu’nun European Athletics tarafından yıldızlı koşular kategorisine alınmasıyla birlikte atletizm otoriteleri tarafından da ilgiyle takip edilen bir koşu haline geldiğini söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, hedeflerinin Hitit koşusunu Türkiye’nin en prestijli yarışları arasında yer almasını sağlamak olduğunu söyledi.

Avrupa Atletizm Birliği yönetim kurulu üyesi Salih Münir Yaraş’ın yıldızlı yarışlar kategorisine alınmasında büyük emeklerinin olduğunu vurgulayan Başkan Külcü, tüm bu katkıları nedeniyle Yaraş’a teşekkür etti.
Dünyaca ünlü atlet Halil Akkaş da
Ülkemizin yetiştirdiği dünyaca ünlü atlet Halil Akkaş da Hitit Koşusuna katılacak. Akkaş’la birlikte Türkiye Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Yasin Taş’ın da Hitit Koşusunun açılışına katılması bekleniyor.

22 Mayıs 2017
135 kez görüntülendi