3 pazar haftada 3 gün açılacak

Belediyemiz, koronavirüs tedbirleri kapsamında İl Hıfzıssıhha Kurulunda alınan karar gereği şehir merkezindeki semt pazarlarının sayısını haftada 3 güne indirdi. Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, pazarlarda alınan tedbirleri yerinde inceledi.

Yeni Tip Koronavirüs salgınıyla çok yönlü olarak mücadele ettiklerini belirten Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, İl Hıfzıssıhha Kurulunda alınan karar gereği Buharaevler, Mimar Sinan  ve Bahçelievler’de açılan semt pazarlarının pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri olmak üzere haftada üç gün açık olacağını kaydetti.

Semt pazarlarımızda halkımızın ve pazarcı esnafımızın menfaatine olacak yeni kararlar aldıklarını ifade eden Başkan Aşgın, “Semt pazarlarımız pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri olmak üzere haftada 3 gün Buharaevler, Mimarsinan ve Bahçelievler mahallelerimizde açılacak. Ayrıca, pazarlara giriş çıkışlar tek noktadan güvenlik görevlileri ve zabıta kontrolünde yapılıyor. Pazarlarımızdaki esnaf sayısını 80’e indirdik, tezgâh aralarını en az 3 metre olacak şekilde yeniden düzenledik. İçeriye aynı anda en fazla 160 vatandaşımız girecek şekilde bir sınırlama getirdik” dedi.

Pazar girişlerinde ücretsiz eldiven ve maske dağıtılacak
Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, pazar yerlerinde Çorum Belediyesi’nin ücretsiz maske ve eldiven dağıttığını söyledi. Zabıta ekipleri ve güvenlik personelinin pazarlara giriş çıkışlarda ateş ölçerlerle vatandaşlara yüksek ateş kontrolü yaptığını da kaydeden Başkan Aşgın, “Yaptığımız çalışmalar koronavirüs tedbirleri kapsamında elbette çok önemli çalışmalar. Ancak, hükumetimiz tarafından alınan kararlar doğrultusunda sokağa çıkma yasağı bulunan yaş guruplarının evlerinde kalmaları, diğer vatandaşlarımızın da işlerini biran önce halledip evlerine dönmeleri bu illeti bir an önce yenmemiz için önem arz ediyor.” dedi.

07 Nisan 2020
3.841 kez görüntülendi