2017’de 22 tane semt parkı yaptık

Çorum semt parkları ile nefes alıyor

Çorum Belediyesi, şehrimizi daha yaşanabilir, daha yeşil hale getirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Çorum Belediyesi olarak yaptığımız büyük parklar ve semt parkları ile Çorum nefes alıyor diyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, görevi devraldığımız 2009 yılında şehrimizde 103 semt parkı vardı. Her yıl 20 semt parkı hedefi ile yola çıktık. 9 yılda her biri diğerinden güzel 205 yeni semt parkı yaptık. Ayrıca mahallelerimize 35 büyük park kazandırdık. Hemşehrilerimiz önceden mecbur kaldıkça gittikleri parklar, şimdi adeta kadını-erkeği, genci-ihtiyarı, çoluk-çocuğu ile herkesin yeni yaşam alanı haline geldi dedi.

Başkan Külcü, “Çorum Belediyesi tarafından 2017 yılında şehre kazandırılan 22 yeni çocuk parkı ile çocuklar için güvenli oyun grupları yerleştiriyor ve zemin de kauçukla kaplıyoruz. Her yıl olarca yeni park yapımının yanı sıra, mevcut parklar da revize ediyoruz. Bu kapsamda 2017 yılında 5 adet çocuk parkı tamamen yenilendik.”dedi.

9 yılda 150 bin yetişmiş ağaç diktik
Yeni yapılan ya da tamamen yenilenen parklar, artan yeşil alanlar, dikilen ağaç ve fidanlar ile Çorum artık bambaşka bir çehreye sahip diyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yaşları 8-12 yaş arasında değişen 6.550 adet yetişmiş ağacı 2017 yılında yaptığımız semt parklarımızda toprakla buluşturduk. 9 yılda 150 bin yetişmiş ağaç dikerek Çorum’u park ve yeşil alan miktarı konusunda Türkiye’nin örnek şehirlerinden biri haline getirdik.”dedi.

Açık hava spor alanları oluşturuyoruz
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yeni semt parkları yaparken, parklarda tuğla tozundan yapılan yürüyüş yollarını kauçuk yürüme yollarıyla değiştirdik. Yaptığımız yürüyüş yollarımız ile halkımız, sağlıklı ve konforlu bir ortamda spor ve yürüyüş yapma imkanına kavuştu. Ayrıca hemşehrilerimiz egzersiz alışkanlığı kazandırarak onları spora teşvik etmek için 2017 yılında 5 semt parkımıza yürüyüş yolu ve fitness aleti yerleştirdik. 9 yılda 43 parkımıza fitness aleti ve 27 parkımızda yumuşak zeminli yürüyüş yolu yaparak hemşehrilerimizin hizmetine sunduk.” dedi.

04 Aralık 2017
361 kez görüntülendi