17 bin 305 ağacı toprakla buluşturuyoruz

Çorum’u yeşil bir kent haline getirmek için yaptığımız çalışmalara her gün bir yenisini daha ekliyoruz.

Modern parklar, semt parkları, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları ve yetişmiş ağaçlarla şehri donattıklarını söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Ağaç dikebileceğimiz, çiçek ekebileceğimiz, yeşile dönüştürebileceğimiz neresi varsa değerlendiriyoruz. Çalışma yaptığımız bölge sakinlerinin de beklentilerini de dikkate alarak yeşil dokuyu artırıyoruz” dedi.

Park ve yeşil alan konusunda Türkiye’nin örnek şehirlerinden birisi haline geldiklerini belirten Başkan Külcü, “Belediye olarak göreve geldiğimiz 2009’dan beri insanımıza rahat nefes aldıracak önemli projeleri hayata geçirdik. Çok sayıda park ve yeşil alan çalışmamız da sürüyor. Yeni yapılan ya da tamamen yenilenen parklar, artan yeşil alanlar, dikilen ağaç ve fidanlar, genişletilen çim ve çiçek sahaları ile Çorum artık bambaşka bir çehreye sahip.” dedi.

8 yılda 150 bin yetişmiş ağaç diktik
Göreve geldikleri 2009 yılından beri 8 yılda yirmi türden toplam 150.000 yetişmiş ağacı ve yüz binlerce fidanı toprakla buluşturduklarını hatırlatan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “2017 yılında da karaçam, mavi selvi, akça ağaç, Londra çınarı, ıhlamur, süs eriği, süs armudu, dişbudak gibi 17.305 yetişmiş ağacı daha şehrin değişik bölgelerinde toprakla buluşturacağız. Diktiğimiz bu ağaçların bakımlarını da düzenli olarak yapıyoruz.” dedi.

21 Ağustos 2017
296 kez görüntülendi