Yenilmez’den Başkan Külcü’ye ziyaret

Çorum Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında Çorum’a gelen tiyatrocu, aktör, şair ve yazar Ahmet Yenilmez Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü ziyaret etti.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ziyarette yaptığı konuşmada, İstiklal Marşı`nın kabul edilişinin 96. yıldönümü nedeniyle çeşitli etkinlikler yaptıklarını söyledi. Külcü, “İstiklal şairiMehmet Akif Ersoy`un hayatını anlatan ve günümüzdeki olaylara geçmişin tecrübeleriyle ışık tutan yeri geldiğinde güldürüp yeri geldiğinde ağlatan tek kişilik tiyatro oyunu ile hemşehrilerimize unutulmaz bir akşam yaşatan Ahmet Yenilmez’e teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum”; dedi.

Ahmet Yenilmezde yaptığı açıklamada Çorum`da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek “En çok yemeğini yediğim, suyunu içtiğim yerdir Çorum. Akşam çok güzel bir çalışma yaptık. Yıllardır Çorum Belediyesi çok güzel organizasyonlar yapıyor. Mevcut yerel yönetim Çorum için büyük bir şanstır. Çorum için hayalleri çok güzel. Çorum, kültürüyle, ekonomisiyle çok güzel bir yerde. Bu hayallerle de Çorum daha iyi bir noktaya geleceğine inanıyorum. Misafirperverlikleri için Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’ye ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum”; diye konuştu.

Ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan da hazır bulundu.

14 Mart 2017
137 kez görüntülendi