”Mehmet Akif Dönüyor. Ya siz, neredesiniz?” Oyunu tiyatro severlerle buluşuyor

Çorum Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında istiklal şairimiz Mehmet Akif`in hayatını anlatan bir oyunu Çorumlu tiyatro severlerle buluşturacak.

İstiklal Marşı`nın kabul edilişinin 96. Yıl dönümü nedeniyle Çorum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen oyunda Mehmet Akif`i ünlü tiyatro ve televizyon oyuncusu Ahmet Yenilmez canlandıracak.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, istiklal şairi Mehmet Akif Ersoy` un 1933 yılında basılan “; Safahat “; adlı şiir kitabından alıntılar içeren oyunun tek perdelik bir dram olduğunu belirterek “6 Mart Pazartesi günü Devlet Tiyatro Salonunda sahnelenecek olan Mehmet Akif dönüyor. Ya siz… Neredesiniz adlı oyun ülkenin o dönem yaşadığı zorlukları verilen mücadeleyi anlatmaktadır. Belediyemizin bir kültür hizmeti olarak Çorumlu tiyatro severlerle buluşturacağımız oyuna tüm hemşehrilerimizi davet ediyoruz”; diye konuştu.

İzleyicilere safahat hediye edilecek

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Mehmet Akif Dönüyor. Ya siz… Neredesiniz? adlı tiyatro oyununu izleyenlere oyun sonunda Safahat hediye edeceklerini söyledi.

05 Mart 2017
132 kez görüntülendi