Halter Federasyonu Başkanı’ndan Külcü’ye ziyaret

Türkiye Halter Federasyonu Başkanlığına ikinci kez seçilen Tamer Taşpınar,ilk şehir dışı ziyaretini Çorum`a gerçekleştirdi. Taşpınar, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`yü ziyaret etti.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün, spora ve sporcuya verdiği desteklerle spor camiası içerisinde takdir topladığını ifade eden Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, halter milli takımı sporcularına verdiği destekler nedeniyle de Başkan Külcü`ye teşekkür etti.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ikin kez federasyon başkanlığına seçilmesi nedeniyle de Tamer Taşpınar`ı tebrik ederek görevinde başarılar diledi.

Tamer Taşpınar`ın Başkan Külcü`yü ziyaretinde Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Türkiye Halter Federasyonu Başkan Vekili Mevlüt Atasever, federasyon teknik kurul başkanı Orhan Boltürk de hazır bulundu.

Gül`den genç bayan halter milli takımına ziyaret

Belediyespor Kulübü Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınarile birlikte Anitta Otel`de kamp yapan genç bayan halter milli takımını ziyaret etti.

Halter Federasyon Başkanı Taner Taşpınar ve halter sporcularını Çorum`da ağırlamaktan mutlu olduklarını belirten Zeki Gül, “Kendileri ikinci dönem halter federasyonumuza başkan seçildi. İnşallah haltere ve Türk sporuna önemli hizmetler yapmaya devam ederler. Burada çalışan halter milli takımı sporcusu olan gençlerimizin ülkemize madalya getirecek düzeyde çalıştıklarını düşünüyorum ve başarılar diliyorum.”; diye konuştu.

Halter Federasyonu Başkanı Taner Taşpınar da yaptığı açıklamada yaptıkları seçim sonrası ilk ziyaretini Çorum`a yaptığının altını çizerek “Uzun zamandır burada milli sporcularımız kamp yapıyor. 01-08 Aralık tarihlerinde İsrail de 23 yaş altı Avrupa Şampiyonası var. Bugüne kadar çok başarılı yarışlar geçirdik. Daha bir buçuk ay evvel yıldız sporcularımız dünya şampiyonasında 7 madalya aldı. Bu yarışmada da kızlarımızdan da madalya bekliyoruz. Sporcularımız Çorum`u çok seviyor. İnşallah bir Türkiye Şampiyonası da Çorum`da yaparız.”; diye konuştu.

16 Kasım 2016
109 kez görüntülendi