Beja heyeti, sosyal belediyecilik çalışmalarını inceledi

Kardeş belediyemiz Tunus Beja`dan gelen heyet Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezinde ve Çorum Belediyesi Buhara Kültür Merkezi`nde incelemelerde bulundu.

Beja Belediye Başkanı Ahlem Arfoui ve beraberindeki teknik heyet, Çorum Belediyesi Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde incelemelerde bulunduktan sonra Buhara Kültür Merkezine geçti. Burada yer alan spor alanlarını, derslikleri, yüzme havuzu, buz pateni ve oyun-eğlence alanlarını gezen heyet belediyenin Çorum halkına sunduğu bu hizmetler karşısında adeta büyülendi.

Bu kadar hizmeti halkının kullanımına sunan bir belediyeyi daha önce görmediklerini ifade eden Beja Belediye Başkanı Ahlem Alfoui, “Çorum Belediyesinin herhangi bir ücret talep etmeden bu kadar hizmeti sunabilmesi bizi oldukça şaşırttı. Gördüklerimiz bizi çok etkiledi. Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olsun Buhara Kültür Merkezi olsun çok güzel. Beja belediyesi olarak burada gördüklerimizi not aldık gücümüz ve bütçemiz yettiğince Beja`da da yapmaya çalışacağız.”; dedi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün eşi Hatice Külcü`de, bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Beja Belediye Başkanı Ahlem Alfoui ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Çorum Belediyesi Buhara Kültür Merkezi gezisinde Beja Belediye Başkanı Ahlem Arfoui ve beraberindeki heyete Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün eşi Hatice Külcü, Belediye Meclis Üyesi Şahiste Uçar, Kadın Kültür Merkezleri Koordinatörü Nuran Hakyemez eşlik etti.

Beja heyeti terminalle külliyeyi gezdi

Kardeş şehir Beja heyeti, Çorum Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali`ni gezdi terminal binası ve terminalin işleyişi hakkında Çorum Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Lütfullah Şirin`den bilgi aldı.

Çorum Belediyesi Prof. Dr. Hayrettin Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi`ni de gezen Beja heyeti, Türkiye`nin en büyük imam hatip lisesi külliyesini inceledi. Heyet, “Böyle bir külliye karşısında etkilenmemek mümkün değil”; yorumunda bulundu.

07 Kasım 2016
106 kez görüntülendi