Toptan’dan Başkan Külcü’ye ziyaret

Zonguldak ve Bartın eski Milletvekili, 49. Hükümet Millî Eğitim Bakanı ve 51. Hükümet Kültür Bakanı, 23. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Köksal Toptan’ın Türk siyasetinde önemli bir siyaset ve devlet adamı olduğunu belirterek, “Ankara’da görev yaptığım sırada beraber çalışma fırsatı bulduk. 5 yıl süren Adalet Komisyonu Başkanlığı döneminde bende komisyon üyeliği yaptım. O zamanlar bir siyasetçiden daha çok öğretici bir abi gibi, hoca gibi davrandığını gördük. Şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Köksal Toptan ise yaptığı konuşmada Çorum’a 10 yıldır gelmediğini ve aradan geçen sürede büyük değişim yaşandığını gördüğünü dile getirerek, “Burasının Çorum olmadığını bilmeden geçseydim Çorum olduğunu anlamazdım. Çok değişmiş. Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü tebrik ediyorum. Adalet Komisyonu’nda da birlikte çok güzel çalışmalar yaptık. Çok kanunlar çıkarttık. Temel kanunların çoğunu benim dönemimde beraber çıkarttık. Muzaffer bey zoru seçti. Belediye Başkanlığına geldi. Ama görüyoruz ki Muzaffer Külcü Çorum’un şeklini rengini değiştirmiş. Çorum inşallah daha da güzelleşecek ve gelişecektir. Burası kendi kendine üreten kendi çabalayan kendi kendine yeten Türkiye’nin bir iki şehri arasında yer alıyor. Çorum ileriki zamanlarda sizin de katkılarınızla daha iyi yerlere gelecektir” diye konuştu.

04 Kasım 2016
124 kez görüntülendi