Nöbetimiz bitebilir ama tedbiri elden bırakmayacağız

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, ilçelerdeki demokrasi mitinglerine Alaca`da devam etti. Alaca Cumhuriyet Meydanında yapılan ve yaklaşık 3000 kişinin katıldığı mitingde konuşan Başkan Külcü, 15 Temmuz darbe kalkışmasına Türk halkının en güzel cevabı verdiğini söyledi.

Külcü, demokrasi nöbetlerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın 7 Temmuz`da İstanbul`da yapacağı demokrasi mitingi ile demokrasi nöbetinin bitebileceğini ama tedbiri elden bırakmamaları gerektiğini vurguladı.

Demokrasi nöbetlerine 15 Temmuzdan beri aralıksız olarak devam ettiklerini belirten Başkan Külcü, ilçelere giderek buradaki halkla birlikte demokrasi nöbeti tuttuklarını kaydetti. Cumhuriyet Meydanı`nda Alaca Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Alaca Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz, Çorum Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Gül ve Ahmet Yabacıoğlu`nun da katıldığı mitingde önemli açıklamalar yapan Başkan Külcü, 15 Temmuzda darbe kalkışmasında bulunanları Türk halkının geri püskürttüğünü söyledi. 19 geceden beri demokrasi nöbeti tuttuklarının altını çizen Başkan Külcü, Alaca`da, Çorum`da ve Türkiye`de halkın dimdik ayakta olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, ” 15 Temmuz akşamı dehşet dolu bir geceydi. Yıllardır kendilerini hizmet ehli gibi gösterenler, hayır hasenat işleriyle uğraşıyor gibi görünenler o gece birer ölüm makinesi haline dönüştüler. O gece yaşananlar geçmişte yaşananlara hiç benzemiyor. Daha önce hiç meclis, emniyet bombalanmamıştı. Askere, polise kurşun sıkılmamıştı.”; dedi.

Darbe girişimi bizatihi millete yapıldı

Geçmişte de Türkiye`nin darbe girişimlerine maruz kaldığını aktaran Başkan Külcü, 15 Temmuz kalkışmasının doğrudan millete yönelik bir eylem olduğunun altını çizdi. TBMM`nin bombalanmasının bunun en somut örneği olduğunu ifade eden Külcü, “Eğer duvarında Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir, yazan o meclise bombalar atılmışsa bizatihi milletin tamda kendisine yapılmış bir darbedir. Bu milletin gücü imanı, darbecileri sabah olmadan yerle yeksan etti. Milletimiz o gece bir destan yazdı. Çanakkale`de, Kurtuluş Savaşı`nda, İstiklal Harbi`nde nasıl bir destan yazmışsa bu millet 100 yıl sonra da o gece öyle bir destan yazdı,”; dedi.

Her zorlukta bir hayır vardır

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 15 Temmuz`da Türkiye`nin çok zorlu bir süreçten döndüğünü, büyük bir acı yaşadıklarını ama bu olayın Türk milletinin ve devletinin bekası için hayra vesile olduğunu vurguladı.

Devletin içine yerleşen örgüt üyelerinin bir bir temizlendiğinin altını çizen Başkan Külcü, “Türkiye`nin her yerinde bunlara yönelik operasyonlar yapılıyor. İnşallah devletimiz bunlardan tamamen temizlenecek. Bu hainlerin burunlarından fitil fitil getireceğiz. Yaptıkları her şeyin hesabını soracağız. Şimdi hainler kaçacak delik arıyorlar”; dedi.

Külcü`den Belediye`ye ziyaret

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, demokrasi mitingi için gittiği Alaca`da Alaca Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz`ı ziyaret etti.

Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Gül ve Ahmet Yabacıoğlu`nun da katıldığı ziyarette Muhammet Esat Eyvaz, belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Fotoğraflar için tıklayınız…

04 Ağustos 2016
100 kez görüntülendi