Abdibey Külliyesi etrafında çevre düzenlemesi

Alt yapı, yol ve çevre düzenlemesi konularında yaptığı çalışmalarla Çorum’u örnek alınan şehirlerden birisi haline getiren Çorum Belediyesi, şehrin dört bir yanında çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Abdibey sokaklarda yapılan asfalt ve çevre düzenleme çalışması tamamlandığında Abdibey Camii ve külliyesinin çehresini değiştirecek.

Çorum Belediyesi’nin her alanda olduğu gibi yol ve çevre düzenlemesi alanında da önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, “Teknik ekibimizin yaptığı planlamalar doğrultusunda çalışmalarımızı aksatmadan sürdürüyoruz. Yazıçarşı bölgemizin önemli yapıları arasında yer alan ve Belediyemizin yaptığı çalışmalar ile adeta bir külliye havasına bürünen Abdibey Camii’nin etrafında da çevre düzenlemeleri yapıyoruz.Abdibey Külliyesi önünde ve civarında bulunan Abdibey 1. ve 2. Sokaklar ile Güneyevler 9. Sokak’ın asfaltını yenilemek için çalışmalarımızı başlattık. Buralardaki zemini iyileştiriyor, yolları genişletiyor ve gerekli görülen yerlerde alt yapı çalışmalarını yapıyoruz.” dedi.

Zahir, yol yapım çalışması devam eden Abdibey Külliyesi etrafında çevre düzenlemesinin de yapılacağını belirterek buralardaki yolların genişletileceğini ve kaldırımların yenileceğini söyledi.

13 Temmuz 2016
211 kez görüntülendi