Bestami Yazgan, Toprak Sanayi İHO öğrencileriyle buluştu

Belediyemiz tarafından düzenlenen 6.Kitap ve Kültür Günleri kapsamında Çorum’a gelen ünlü yazar Bestami Yazgan, Toprak Sanayi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileriyle buluştu.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Kültür Müdürü Mustafa Ercan, organizatör Osman Sarıköse, Okul Müdürü Mehmet Ali Kuru ve çok sayıda öğrencinin katıldığı program öncesi kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Bestami Yazgan`ı öğrencilerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 6. Kitap ve Kültür Günleri`nin ilk söyleşisini gerçekleştirdiklerini dile getiren Candan, “Biz Çorum Belediyesi olarak belediyecilik anlayışımızı tamamen değiştirdik. Bugün de programlarımıza sizin okulunuzda başladık. Etkinliğin amacına ulaşmasını diliyor, okulumuza bize bu zemini hazırladığı için okul müdürümüze,öğretmenlerimize ve siz değerli öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.”; dedi.

Ünlü yazar Bestami Yazgan da yaptığı konuşmada “Şimdi Sevda Yürüsün” adlı kitabında bulunan sevenlere selam olsun adlı şiiri okuduktan sonra öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.”Sizi bu okula gönderen ailelerinizden Allah razı olsun”; diyen Yazgan, “Bende bir İmam Hatip Lisesi mezunuyum. İyi ki babam beni bu okula göndermiş. Bende çocuklarımı bu okullara gönderdim ve şuan çok iyi yerdeler.”; diye konuştu.

16 Mayıs 2016
121 kez görüntülendi