Başkan Külcü’ye kardeş şehirden ziyaret

Çorum`un kardeş şehirlerinden Mardin-Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü ziyaret etti.

Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir ziyarette yaptığı konuşmada Yeşilli`nin Çorum ile kardeş şehir olmasının kendilerini çok mutlu ettiğini, Çorum`un alt yapısı, parkları ve sosyal alanlarıyla gelişmiş bir şehir olduğunu belirtti. Demir, Çorum Belediyesi`nin Yeşilli`ye de çok büyük katkıları olacağı inandığını vurguladı.

Özellikle ülkenin doğu ve güneydoğusunda yaşanan terör olaylarından Yeşilli`nin de fazlasıyla etkilendiğini, Çorum Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde gönderilen hediye paketlerinin kendilerini çok mutlu ettiğini dile getiren Hayrettin Demir, “Verdiğiniz desteklerle bize yalnız olmadığımızı bir kez daha hissettirdiniz. İnşallah bu süreçten en kısa süre içinde kurtulacağız ve ülkemizin birlik, beraberliği ve kardeşliği hakim ve galip gelecektir. Terör örgütü şu anda büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor. Son çırpınışlarını yaşıyor. Devletimizin dik duruşu ve Kuzey Irak’taki operasyonlar bölge halkının beklentisine tam cevap vermiştir.”; dedi.

Güneydoğu halkının yaşanan olaylardan büyük dersler aldığını ve tüm yaşananları çok iyi anladığının altını çizen Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, “Askerimizle, polisimizle güneydoğuda yapılan mücadele 78 milyonun beklediği bir hamleydi. Durmak yok hizmetlere devam, durmak yok operasyonlara devam inşallah.”; diye konuştu.

Operasyonlar, devletimizin doğru yolda olduğunun göstergesi

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de yaptığı konuşmada Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir`in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde Çorum Belediyesi tarafından terör mağduru aileler, teröristlerle mücadele eden asker ve polisimiz ile birlikte Yeşilli halkına gönderilen hediye paketlerine de değinen Başkan Külcü, Çorum Belediyesi ile Yeşilli Belediyesi`nin önümüzdeki süreçte çok daha güzel projelere beraber imza atacağını kaydetti.

Güneydoğu`da yaşanan olayların Türk-Kürt meselesi olmadığının altını çizen Başkan Külcü, “En son yapılan anketlere göre bölgedeki operasyonları destekleyenlerin oranı %84`e yükselmiş. Bu da devletimizin doğru yolda olduğunun bir göstergesidir” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, Park ve Bahçeler Müdürü Eyüp Aytekin ve Yeşilli Belediyesi teknik personelinin de hazır bulunduğu ziyarette Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, ziyaret anısına işlemeli Mardin mangalı ve yöresel ürünlerden hediye etti.

22 Mart 2016
113 kez görüntülendi