Akkent Ormanı adım adım gerçekleşiyor

Belediyemiz, şehrin yeni yerleşim birimlerinden Akkent`te başlattığı ağaçlandırma çalışmalarına hızla devam ediyor. Yapılan çalışmalar sonrası Akkent, orman havasına bürünecek.

Akkent Mahallesi yerleşim alanlarında ve çevresinde 2009 yılında başladıkları ağaçlandırma çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, “2009 yılından itibaren Çorum`u yeşille özdeşleşen bir şehir haline getirmek için yoğun bir tempo içerisinde çalışıyor. Hemşehrilerimizin rahat, huzurlu ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için şehir merkezinde ve ağaçlandırmaya müsait olan her yerde yeşil alanlar oluşturuyoruz. Boş alanları ağaçlandırırken mevcut park ve yeşil alanları da bakım ve onarımını düzenli olarak yapıyoruz. Çorum`a 2009-2015 yılları arasında yaklaşık 110 bin yetişmiş ağacı toprakla buluşturduk. Bu sayının 25 bin adedini Akkent`e diktik.”;dedi.

Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Çorum`u yeşillendirme çalışmaları kapsamında 2016 yılında dikilmesi için alınan 22 bin 561 yetişkin ağacın 10 binini daha Akkent`te dikeceklerini belirtti. Yetişkin ağaç dikimi yaparak fidanların büyümesini beklemeden şehrin havasının daha temiz olmasına ve vatandaşların bu alanları bir an önce kullanmasına imkan sağladıklarını belirten Zahir, Akkent`in birkaç yıl sonra yeşili ve ormanıyla anılır hale geleceğini söyledi.

15 Şubat 2016
104 kez görüntülendi