Belediyemiz bayram tedbirlerini aldı

Çorum Belediyesi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların kurbanlık hayvanlarını kesebileceği yerleri belirledi. 10 bölgede yapılacak kesim işlemler için Çorum Belediyesi, çalışmalarını hızlandırdı. Kurban kesim yerleri arefe gününden itibaren hazır hale getirilecek.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Belediyenin kurban kesim yerleri ve alınacak olan tedbirlerle ilgili çalışmalarda sona yaklaşıldığını bildirdi. Candan, alt yapısı belediye tarafından hazırlanan dokuz farklı bölgede bulunan kurban kesim yeri oluşturduklarını dile getirerek, “Kurban kesim yerlerini Mimar Sinan Mahallesi Sevgi evleri yanı, Bahar 7. Sokak (Mahzuni Şerif Parkı doğusu), Eşref Hoca Caddesi Anadolu 11. Sokak, Buharaevler 5. Cadde (Recep Yazıcıoğlu Parkı kuzeyi), Ulukavak Mahallesi Çam Değirmeni Sokak, Fevzi Çakmak3. Cadde, İkbal Kent Çiftlik Çayırı 35. Sokak, Dr. Sadık Ahmet Caddesi (Hz. İbrahim Camii yanı) ve Hayvan Pazarı olarak belirledik. Hemşehrilerimiz ayrıca İskilip Yolu`ndaki Tarım Et Kombinesi`nde de kurbanlarını kestirebileceklerdir”; dedi.

Belediye, kesim yerlerinde personel görevlendirecek

Çorum Belediyesi, vatandaşların kurbanlarını rahatça kesebilmeleri için kesim merkezlerinde personel görevlendirilecek. Görevlendirilen personel, kesim noktalarının temizliği, etrafa saçılabilecek kurban atıkların kaldırılması ve oluşacak diğer sorunlarla ilgili müdahalelerde bulunacak. Çöp toplama araçları da kurban atıklarını toplamak için aralıksız olarak çalışmalarını sürdürecek.

Belediye tarafından Bayram namazı çıkışında vatandaşlara kurban atıklarını koymak için poşet dağıtılacak.

Temizlik İşleri bayram boyunca mesaisini sürdürecek

Çorum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Kurban Bayramı boyunca tam mesai ile çalışacak. Bayram öncesi çalışmalarını cadde ve sokakların temizliğine yoğunlaştıran ekipler, bayram boyunca da hem kurban kesim yerlerinde hem de çöplerin alınmasında aralıksız çalışacak.

Halk Otobüsleri ilk gün bedava

Çorum Belediyesi, tüm dini bayramlarda olduğu gibi Kurban Bayramında da vatandaşların bayram ziyaretlerini kolaylaştırmak amacıyla bayramın ilk gün vatandaşları ücretsiz taşıyacak.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Kurban bayramının birinci günü Çorumluların halk otobüslerinden ücretsiz yararlanabileceklerini ifade etti.

Kurban Bayramının birinci günü halk otobüsü seferlerinin saat 09.00`da başlayacağını belirten Turhan Candan, bayramın ikinci günü ise saat 08.00`da, üçüncü ve dördüncü gün ise seferlerin normal seyrinde devam edeceğini söyledi. Başkan Yardımcısı Turhan Candan, bayram süresince vatandaşların herhangi bir mağduriyeti yaşamaması için Çorum Belediyesi Toplu Taşıma İdare Amirliği`nin çalışmalarını ara vermeden sürdüreceğini söyledi.

21 Eylül 2015
135 kez görüntülendi