Kentpark, Çorum tarihinin en büyük yatırımlarından biri

Çorum`un en büyük parkının yapımı için çalışmalar başladı. Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Kentpark`ta başlayan çalışmaları yerinde inceledi.

157 dönüm alan üzerinde inşa edilecek olan Kentpark, Çorum`un yüz yıllık yeşil alan ihtiyacını giderecek nitelikte olacak.

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir ve Park ve Bahçeler Müdürü Eyüp Aytekin ile birlikte ihaleyi alan firma yetkilerinden bilgi alan Başkan Külcü, Çorum`u böyle büyük bir park ile buluşturacak olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Kent Park`ın şehrin stres ve gürültüsünden uzakta Çorum halkının nefes alabileceği bir park olacağını dile getiren Başkan Külcü, “Kentpark, Çorum tarihinin en büyük yatırımlarından birisi. Kentpark tamamlandığında Çorum`un yeni yüzü haline gelecek. Hemşehrilerimizin sabahtan akşama kadar huzur içinde vakit geçirebilecekler. Başlayan çalışmalar inşallah hızla devam edecek ve 2017`de şehrimiz Kentpark`a kavuşacak. Park içerisinde 7`den 70`e herkese hitap edecek 23 bin 600 metre karelik biyolojik arıtmalı yapay gölet, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, spor kompleksi, çay bahçeleri, piknik alanları, çocuk oyun alanları, açık hava konser alanı, amfi tiyatro, otopark ve bitki çeşitlerinin bulunduğu botanik bahçeler yer alacak.”; dedi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Kentpark`ın Çorum ölçeğindeki belediyelerle kıyaslanamayacak kadar önemli bir proje olduğunu ve böyle muhteşem bir projenin az sayıda büyükşehirde yer aldığını sözlerine ekledi. Külcü, Çorum halkının hizmetlerin en güzeline, en iyisine layık olduğunun kaydetti.

25 Kasım 2015
98 kez görüntülendi