Sanatın kalbi galeride atıyor

Belediyemiz tarafından yapılarak hizmete sunulan Sanat Galerisi ve Müzesi, sanatseverlerin uğrak yeri oldu.

24 Ekim 2015 tarihinde yoğun bir katılımla açılışı yapılan Çorum Belediyesi Sanat Galerisi ve Müzesi’ne açıldığı günden beri öğrenciler ve sanatseverler gelerek açılan sergileri gezme imkanı buluyor.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Belediye tarafından eski Kültür Sitesi yerine yapılan Çorumpark içerisinde yapılan modern sanat galerisinin birçok yönüyle örnek bir galeri olduğunu söyledi. Büyükşehirlerde bile bu modernlikte bir sanat galerisi bulmanın güç olduğunu dile getiren Başkan Külcü, “2009 yılından beri yaptığımız çalışmalarda Çorum’u en iyi ile, en güzel ile buluşturmaya gayret ediyoruz. Sanat Galerimiz de bu anlayışımızın bir ürünüdür. Ülkemizin önde gelen sanatçıları ve sanatseverleri tarafından takdir edilmekte, övgüler almaktadır. Böyle bir eseri Çorum’a kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Sanat Galerisi ve Müzesi’nin önemli sergilere ev sahipliği yapacağına inandığını kaydeden Başkan Külcü, modern sanat galerisi ile birlikte Çorum halkının sanat ilgisinin de artacağına inandığını söyledi. 24 Ekimden bu yana galeriyi 1403 kişinin gezdiğini sözlerine ekleyen Külcü, “İnşallah bundan sonra da şehrimize ünlü ressamlar gelecek ve eserlerini Çorumlu sanatseverler için Belediyemiz tarafından yapılan sanat galerisinde sergileyecekler. Bu zamana kadar kayda değer bir sergi şehrimizde açılmadı. Bu galeri ile birlikte inşallah şehrimizi sanatın da merkezi haline getirmiş olacağız. Şehrimizde de sanatın kalbi Çorum Belediyesi Sanat Galerisi ve Müzesi’nde atacak” dedi.

25 Kasım 2015
104 kez görüntülendi