Üstad’ı bu kez gençler anlattı

Büyük düşünür, fikir ve aksiyon adamı, şair ÜstadNecip Fazıl Kısakürek (NFK) doğumunun 111. yılında Çorum Belediyesi tarafından çeşitli etkinliklerle anılıyor.

Çorum Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “Doğumunun 111. Yılında Üstadın İzinde 5 Eser 5 Yazar” etkinliği kapsamında, NFK okuma grubunun üyeleri tarafından hem Özejder Sosyal Bilimler Lisesi hem de Buhara Kültür Merkezi’nde aynı saatte panel düzenlendi.

Buhara Kültür Merkezi’ndeki panele Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ile birlikte çok sayıda öğrenci katıldı.

Başkan Külcü’ye özel teşekkür

Panelin açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim BakanYardımcısı Orhan Erdem, Necip Fazıl’ın kendini gençlere adayan bir düşünce ve eylem adamı olduğunu belirterek, “Özellikle 1934’te Arvasi hazretleriyle tanışmasından sonra, mücadelesine başlamıştır.Bu projemiz gençlerimizin Necip Fazıl’ı anlamaları yönünde önemli bir kapı açacak. Belediye Başkanımızı bu konularda hassasiyet taşıyor. Bu hassasiyetinden, milli duruşundan dolayı çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Eski Tarım Bakanı Sami Güçlü’nündanışmanlığında Bolu, Kocaeli, Ankara, Aksaray ve Çorum Necip Fazıl Kısakürek Okuma Grubu öğrencilerinin verdiği panelde Üstad’ın çocukluk yılları, aile yapısı, hayatı, gençlik tasavvuru ve basında yer aldığı haberlerle ilgili sunum yapıldı. Lise ve üniversite öğrencileri tarafından yapılan sunumda, üstadın şiirlerine de yer verildi.

Panelin ardından üstadın fotoğraflarının bulunduğu resim sergisinin açılışı yapıldı.

İkinci panel ÖzejderSBL’de yapıldı

Buhara Kültür Merkezi’ndeki panel ile aynı saatte ikinci bir panelde Özejder Sosyal Bilimler Lisesi’nde düzenlendi.

AK Parti Çorum Milletvekili Dr. Cahit Bağcı, Eski Tarım Bakanı Sami Güçlü, AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, Araştırmacı-Yazar Mehmet Çetin ile çok sayıda öğrencinin katıldığı panelde Üstad Necip Fazıl, her yönüyle öğrencilere anlatıldı.

26 Mayıs 2015
105 kez görüntülendi