Belediyemiz, 50 geri dönüşüm kutusu dağıtacak

Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü Yavruturna Mahallesi ile Bahçelievler Mahallesine 50 adet geri dönüşüm kutusu dağıtacak.

Belediyemizin Ocak ayında başlattığı ambalaj atıklarının kaynağında toplanması ve ayrılması çalışmaları hızla devam ediyor.İlk olarak Buharaevler Mahallesi ile Üçtutlar Mahallesi’nde başlatılan projenin ikinci aşamasıYavruturna ile Bahçelievler Mahallesi’nde devam ediyor. Yavruturna ve Bahçelievler`e 50 ambalaj atıkları toplama kutusu dağıtılacak.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan daha temiz bir Çorum için gece gündüz çalıştıklarını belirterek “Hemşehrilerimizden kağıt, karton, plastik, pet şişe, kompozit, cam ve metal gibi geri dönüşümümümkün olan maddeleri diğer atıklardan ayrı olarak geri dönüşüm kutularına atmalarını talep ediyoruz. Böylece hem çevreye hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağlamış olacaklar.”;dedi

“Şu anda dört mahallemizde projenin uygulamasını yapıyoruz.Kısa bir süre sonra tüm Çorum’da çöplerin ayrıştırılarak toplanması çalışmasını başlatacağız.”; diyen Turhan Candan, Çorum halkının bu konuda daha duyarlı davranmalarını ve kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

15 Mayıs 2015
495 kez görüntülendi