Görmez’den Külcü’ye teşekkür

Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, “Çorum Belediyesi`ni Türkiye`ye örnek göstermeliyiz.”; dedi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`yü telefonla arayarak Akşemseddin Camisi`nin ikmali, mahalle camilerinin eksiklerinin giderilmesi, abdesthane ve Kur`an Kursu yapılması konusundaki hassasiyeti nedeniyle tebrik eden Prof. Dr. Mehmet Görmez, Çorum`da yapılan çalışmalardan gittiği her ilde övgüyle bahsedeceğini ifade etti. Çorum Belediyesi`nin diyanet hizmetlerine yaptığı katkıları yakından takip ettiğini ve İl Müftüsü Mehmet Aşık`ın da kendisine değişik vesilelerle bu konuda bilgi verdiğini kaydeden Görmez, “Çorum`da yapılan çalışmaları takdire şayan olarak değerlendiriyoruz. Tüm hayırseverlerimize olduğu gibi Çorum Belediyesi`nin de hayır hizmetleri için duacısıyız.”; dedi.

Külcü: İbadethanelerimiz evlerimizdir

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez`in telefonla arayıp teşekkür etmesini değerlendirdi.

Çorum Belediyesi olarak özellikle 2012 yılında Belediye Yasası’nda yapılan değişiklikten sonra cami ve Kur’an Kursları için de Belediye bütçesinden pay ayırma imkanı oluştuğunu, o tarihten beri de yapılan cami, arsa bedeli ve isteyen tüm cami derneklerinin beton, demir, hafriyat vb. önemli ödeme kalemlerini karşıladıklarını söyledi.

Akşemseddin Camisi inşaatını Çorum Belediyesi`nin tamamladığını, yaklaşık 8 Milyon TL gibi bir kaynak ayırdıklarını söyleyen Başkan Külcü, “Akşemseddin Camii, Belediyemizin de katkılarıyla Türkiye`nin en güzel camilerinden birisi oldu. Açılışa hazır hale geldi. Geçmiş dönemde üç Kur`an kursu yaparak hizmete sunduk. İHL Cami, Hıdırlık Camii ve Çorum`un sembolü olan Ulucami`nin abdesthanelerini tamamen yeniledik. 30 Mart yerel seçimleri öncesi söz verdiğimiz mahalle Kur`an kursları için de çalışmalarımız artık son aşamada. Yer tespitinde bulunduğumuz kurslarımızın inşaat çalışmalarına başlayacağız”; dedi.

Görmez, Berat Kandili`nde Akşemseddin Camii`nde olacak

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, 01 Haziran 2015 Pazartesi gecesi idrak edilecek olan Berat Kandili`nde Çorum`da olacak. Berat Kandili, TRT ekranlarından da canlı olarak yayınlanacak.

Başkan Külcü, “TRT`nin Berat Kandili`nde Çorum`dan canlı yayın yapması konusunda gerekli girişimleri yapan TBMM İdare Amiri-Milletvekilimiz Sayın Salim Uslu`ya teşekkür ediyorum.”; dedi.

11 Mayıs 2015
124 kez görüntülendi