Belediyemiz 2700 metre yağmur suyu hattı döşüyor

Belediyemiz, yoğun yağışlarda yaşanacak muhtemel su baskınlarını en aza indirmek için büyük bir çalışma başlattı. Yapımı devam eden yeni hastaneden Akşemsettin Caddesi’ne kadar döşenecek olan 2700 metrelik yeni yağmur suyu hattı ile bölge sakinlerirahat bir nefes alacak.

Belediyenin şuana kadar yaptığı en büyük yağmur suyu hattı ihalesinin yapıldığını, sözleşme aşamasından sonra çalışmaların en kısa sürede başlayacağını söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, “2700 metrelik hatta 1400 mm’lik borular döşeyeceğiz. Bu borular ile Cengiz Topel Caddesi, Bahabey Caddesi, Gazi Caddesi ve İnönü Caddeleri ile sokaklarından toplanan yağmur suları Kuruköprü deresine aktarılacak. Böylece Çorum’un en işlek caddelerinde yağmur sonrası su birikintisi ve olası su baskınlarının önüne geçilmiş olacak. Ayrıca yağmur suyu hattı ile Akşemsettin Caddesi’ni de su baskınlarından kurtarmış olacağız. Çünkü yağmur sonrası Cengiz Topel, Bahabey, Gazi ve İnönü Caddelerinde biriken su, Akşemseddin Caddesi’ne akıyor. Yapılacak yağmur suyu hattı ile Akşemseddin Caddesi de olası su baskınlarından kurtulmuş olacak.” diye konuştu.

Zahir: 3 Milyonluk yatırım yapılacak

Yapılacak yağmur suyu hattının 3 milyon liraya mal olacağına dikkat çeken Belediye Başkan Yardımcısı Zahir,”5 ay sürecek çalışmalar bittiğindeCengiz Topel, Bahabey, Gazi Caddesi ve İnönü Caddeleri ve sokaklarının bulunduğu bölgenin olası su baskınlarından kurtulması sağlanmış olacak. Böylece hem bu bölgede ikamet eden vatandaşlarımız hem de esnaf kardeşlerimiz rahat bir nefes almış olacak. Aynı şekilde Akşemseddin Caddesi de yağmur suyu hattından olumlu bir şekilde etkilenecek.” diye konuştu.

07 Mayıs 2015
96 kez görüntülendi