Bakan Güllüce engellilerle iftar yaptı

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Çorum Belediyesi tarafından şehirdeki engellilere ve ailelerine yönelik verilen iftara katıldı.

Güllüce, iftarda yaptığı konuşmada Bakanlık olarak engellilerin hayatını kolaylaştırmak için de çalışmalar yaptıklarını söyledi. Güllüce, “Engelli kardeşlerimizle ilgili hayatı kolaylaştıracak, imar kanununda ve bütün uygulamalarda, neler yapılması gerektiği, malzeme tespitine kadar yeni standartlar getiriyoruz. Hayatı kolaylaştırmanın yollarını, kurallarını belirliyoruz ve medeni bir ülkede, herkesin rahat edeceği şehirler nasıl oluşur diye de kafa yoruyoruz. Ona göre de yönetmelikler oluşturuyoruz” diye konuştu.

Türkiye’nin, dünyada barış ve huzur içinde yaşanılan ülkelerden biri olduğunu vurgulayan Güllüce, “Etrafımızda, her tarafta ateş yanıyor. Kendi vatanlarında, topraklarında bulunamıyorlar, yaşamıyorlar. Yaşasalar da içme suyu bulamıyorlar. Birçok Müslüman ülkenin hali perişan. Oysa biz, bakın barış içerisinde, huzur içerisinde, refah içerisinde, gelişen, yıldızı parlayan bir ülkeyiz. Bu noktada emeği geçen ve cumhurbaşkanımız olacak, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, 429 saat sonra Cumhurbaşkanı olacak Sayın Başbakanımıza çok vefa borcumuz var. Allah ona uzun ömür versin.”

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de Ramazan ayında 20 bin kişinin katıldığı iftarlar düzenlediklerini belirterek “Belki bizim çorbamız evinizdekinden daha soğuk, belki yemeklerimiz evinizdekinden daha soğuk ama bu sofralarda gönüllerimiz bir, duygularımız bir. Hep birlikte bu mübarek ayın amacına uygun bir şekilde bir aradayız” dedi. 

25 Temmuz 2014
123 kez görüntülendi