Belediyemiz, 350 öğrenciye Çanakkale’yi gezdirecek

Belediyemiz, “Okuyorum, Yazarlarla Konuşuyorum”; projesi kapsamında en çok kitap okuyan 350 öğrenciyi Çanakkale gezisi ile ödüllendirdi.

İki kafile halinde Çanakkale`yi gezecek olan öğrencilerin ilk grubu 10 Haziran Salı günü, ikinci grup ise 13 Haziran Cuma günü saat 19.00`da Saat Kulesi yanından Çanakkale`ye hareket edecek.

Çanakkale’de Kurtuluş Savaşı’nda en şiddetli çarpışmaların yaşandığı yerlerin tamamını gezecek olan öğrenciler, Çanakkale şehir merkezini de gezdikten sonra Çorum’a dönecek.

Belediye Başkan Vekili Ahmet Yabacıoğlu, 350 öğrenciyi kapsayan Çanakkale gezisi ile başarılı öğrencileri ödüllendirdiklerini ve gençlerin tarihimizi daha iyi öğrenmelerini amaçladıklarını söyledi. Çorum Belediyesi`nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çorum Şubesi ile birlikte hayata geçirdiği “Okuyorum, Yazarlarla Konuşuyorum”; projesi ile özellikle lise öğrencilerinin daha çok okumaya yönlendirildiğini, sanatsal aktivitelerle yeteneklerin gelişimine katkı sağlandığını dile getiren Yabacıoğlu, “Proje süreci 4 aşamadan oluşuyor. Okuyorum, Yazıyorum, Geziyorum ve Yapıyorum. Biz öğrencilerimizi Çanakkele`ye götürerek projenin 3. Aşamasını gerçekleştiriyoruz. Projeye destek veren tüm kurumlara, öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum”; dedi.

09 Haziran 2014
206 kez görüntülendi