Peygamberimizi iyi anlamalıyız

İl Müftüsü Mehmet Aşık, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapmasında Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü ziyaret etti. 

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye gül ve Peygamber Efendimizin hayatını anlatan kitap hediye eden Müftü Mehmet Aşık, Başkan Külcü’yü hafta nedeniyle yapılacak etkinliklere davet etti.

Kutlu Doğun Haftası’nın ana temasının “Peygamberimiz, Din ve Samimiyet” olduğunu dile getiren Aşık, “Samimiyet hem kendi kendisine hem de başkaları tarafından kendine duyulan saygıyı ifade eder. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) yaşamı boyunca insanlığa verdiği mesajlarda, samimiyete büyük önem vermiştir” dedi.

Aşık, Müftülük tarafından düzenlenen her etkinliğe büyük katkılarda bulunan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye teşekkür etti.

Dinimizin bütün güzelliklerini Peygamber Efendimizde görmenin mümkün olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise, “Hazreti Muhammed Efendimiz (s.a.v), sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlar için model konumundadır. Onun üstün şahsiyeti ve ahlakı bütün insanlığa örnektir. Sevgili Peygamberimizin insanlığa kattığı güzellikleri iyi anlamak mutluluğun anahtarıdır. Bugün, Peygamber Efendimizin ihlas ve samimiyetini insana bakışını yeniden anlamaya ve anlatmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. İnsanoğlu bilimsel ve teknolojik alanlarda gösterdiği olağanüstü ilerlemeyi, ne yazık ki samimiyet ve ihlas konusunda gösterememektedir” dedi.

Başkan Külcü, görev yaptıkları 5 yıl süre içerisinde her zaman Müftülük ile koordineli bir şekilde çalışarak güzel çalışmalar imza attıklarını belirterek, bundan sonraki süreçte de aynı şekilde kurumlar arası ortak çalışmaların devam edeceğini dile getirdi.

Ziyarette Müftü Yardımcısı Abdullah Pamuklu, Diyanet Vakıf-Sen Çorum Şube Başkanı Mustafa Ünlü, Din-Bir-Sen Çorum Şube Başkanı Mustafa Göncü, Diyanet Sen Çorum Şube Başkanı Ali Yıldız ve müftülük personeli hazır bulundu.

14 Nisan 2014
141 kez görüntülendi