Çanakkale Zaferi, istiklalimizin ve istikbalimizin imzasıdır

Çanakkale Zaferi, milletimizin iman ve azminin, cihanı hayrete düşüren o kavi birlik ve beraberliğiyle tarihin seyrini değiştirmesidir. Bu zafer milletimizin yeniden uyanışının, bir millet olarak dünya sahnesinde yeniden yükselmesinin, binlerce yıl şuurunda biriktirdiği azmin ve metanetin bir ifadesidir. Tarihimize altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi, istiklalimizin ve istikbalimizin imzası olarak bütün mazlum milletlere emsal teşkil etmiştir.

Hakkı, hakikati, adaleti karakter haline getiren bu aziz milletin ruhunu yenmenin mümkün olmadığını ispat eden Çanakkale Zaferi, şimdi olduğu gibi binlerce yıl sonra da milletimize ve topraklarımıza yönelik her türlü fitne, nifak, istila girişimlerini tek yürek halinde nasıl savuşturmamız gerektiğini öğrendiğimiz zaferdir. Çanakkale`de omuz omuza vatanlarını ve imanlarını müdafaa eden şehitlerden aldığımız güç, kardeşliğimizi ilelebet muhafaza edecektir.

Şehitlerimiz ve onların kahramanlıklarından aldığımız ilhamla, Türkiye`yi tarihine ve medeniyetine yakışır şekilde güçlendirmeye, büyütmeye, şehit ve gazilerimize layık olmaya devam edeceğiz.

Allah milletimizin birlik ve beraberliğini diri tutsun…

18 Mart 2014
108 kez görüntülendi