Kent Konseyi Kadın Meclisi’nden Kadınlar Günü’ne özel program

Belediyemiz Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından “Kadınlar Günü” nedeniyle “Bizim günümüz, bizim kadınlarımız” konulu bir program düzenledi.

Programa Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’nun eşi Necla Uslu, Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül’ün eşi Halime Gül, AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan’ın eşi Ebru Ceylan, Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Nuran Hakyemez ve çok sayıda kadın katıldı.

Programa konuşmacı olarak katılan, Belediye Avukatı Melike Sancak “Türk Hukuku’nda Kadın”, Zehra Yıldırım “İslam da kadın”, Aysun Tut “Türk Tarihinde Kadın olmak”, Müzeyyen Kanbur da “Hz. Hatice olmak” konuları ile katılan bayanlara bilgiler verdi.

Programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü, biz “Cennet annelerin ayakları altındadır”; buyruğuna yürekten inanan bir milletiz. Bizim tarihimizde ayrımcılık yok, bizim kültürümüzde, bizim inancımızda ayrı gayrı yok. Biz millet olarak hiçbir zaman ayrımcılığa tenezzül etmedik, bundan sonra da etmeyiz. Kadınlarımıza yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden, her türlü istismarı elinin tersiyle iten, kadını ve erkeği aynı değerde gören bir geleneğin temsilcileriyiz dedi.

Hatice Külcü, “ülkemizde kadınlara yönelik çok ciddi çalışmalar yapılmakta. Genelde ülke çapında yapılan bu çalışmalar Anadolu kadınımızı şevklendirmiş ve hayatta daha özgüvenle bakmasını sağlamıştır. Bizlerde Çorum Belediyesi olarak kadınlarımızın sosyal hayattaki başarılarını artırmak için bir takım çalışmalar yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz” diye söyledi.

Külcü konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

17 Mart 2011`de kurulmuş olan Kadın Kültür ve Sanat Merkezimiz 3 sene içerisinde çok önemli ve verimli çalışmalar yaparak siz Çorumlu hanımların takdirini topladı. Buradaki faaliyetlere olan teveccüh bize bu alandaki talebin ve ihtiyacın ne kadar fazla olduğunu gösterdi.

Bunun için Muzaffer Bey, 4 ayrı mahallemizde de, Kültür ve Sanat Merkezleri yaparak hizmeti siz hanımların ayağına getirmiş oldu. Mimar Sinan, Ulukavak, Akkent ve Bahçelievler Mahallelerimizde yapımı tamamlanmış olan kültür merkezlerimiz inşallah önümüzdeki günlerde açılışını yaparak siz değerli hanımlarımızın hizmetine sunulacak. Bu inançla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü`nüzü içtenlikle kutluyor, başta şehit ve gazi analarımız olmak üzere Çorum`un ve ülkemin tüm kadınlarını sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’nun eşi Necla Uslu program sonunda yaptığı konuşmada, “beni programa davet eden Hatice Külcü hanımefendiye teşekkür ediyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüzü kutluyorum” dedi.

Program sonunda Ferdi Aykar müzik ziyafeti sunarken, katılan bayanlara hediye ve karanfil dağıtımı yapıldı.

10 Mart 2014
126 kez görüntülendi