Kamyon Garajı şehir içi trafiğini rahatlatacak

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, hafta sonu mesaisinde proje inşaatlarını inceledi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Gül, Alper Zahir, Turhan Candan ve Özel Kalem Müdürü Murat Erdem’le birlikte yapımı tamamlanan ve asfalt çalışmaları devam eden Kamyon Garajı’nda incelemelerde bulundu.

Son 5 yılda yapılan işlerin Çorumluların gönlünde yer ettiğini hatırlatan Başkan Külcü, başlattıkları projelerin bazılarının tamamlandığını, bazılarının da tamamlanma aşamasına geldiğini kaydetti.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 2009 seçimleri öncesi Çorum için hazırladıkları projeleri bir bir hayata geçirmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Seçim çalışmaları esnasında yapmayı taahhüt ettikleri projelerin tamamını hayata geçirdiklerini, bunların yanında başkaca projeleri uygulayarak Çorum’un, bölgesinin yıldızı olması yolunda önemli mesafeler aldıklarını dile getiren Başkan Külcü, “Bugün Çorum’un dört bir tarafından Belediyemizin çalışmalarını görüyoruz. Yeni Terminal İnşaatı, Buharaevler Kültür Merkezi, Sebze ve Meyve Hali, Kamyon Garajı, Traktörcüler Sitesi, Mahalle Kültür Merkezleri, Nikah Sarayı gibi projelerimizde artık son aşamaya geldik. 5 yıldaki projelerimizle Çorum’u adeta yeniden imar ettik. İnşallah önümüzdeki beş yıllık dönemde de projelerimizle Çorum’u hak ettiği yere taşıyacağız. Daha modern, daha yaşanılabilir bir Çorum için ekibimizle birlikte gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Kamyon Garajı şehir içi trafiğini rahatlatacak

Yıllardır şehir içi trafiğini olumsuz yönde etkileyen ve Çorumlular tarafından hep şikayet konusu olan Kamyon Garajı’nda sona gelindi. Çorum Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kamyon Garajı’nın asfalt çalışmalarına da başlandı. 2.550 ton asfaltın atıldığı Kamyon Garajı’na yaklaşık 12.000 ton asfaltın atılması öngörülüyor.

Kamyon Garajı’ndaki asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Gül, Alper Zahir ve Turhan Candan, Özel Kalem Müdürü Murat Erdem de eşlik etti.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 230 kamyon kapasiteli Kamyon Garajı’nın maliyetinin 1 Milyon 200 bin TL olduğunu ve 36.100 m2 alan üzerine kurulduğunu belirterek yıllardır sorun olarak duran, kamyoncu ve nakliyeci esnafının talepleri arasında yer alan Kamyon Garajı’nı tamamlamanın mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi. Vatandaşların şehir içerisine park eden kamyonlardan şikâyetçi olduğunun altını çizen Başkan Külcü, “Kamyon Garajı’nın yapılmasıyla birlikte artık şehir içi trafiğinde ve araç park yerlerinde önemli derecede rahatlama olacak. Park yeri bulamayıp şehir merkezinde cadde ve sokaklara park eden ağır tonajlı araçlar şehir içi trafiğini olumsuz yönde etkilediği gibi tonajları ile de asfalt yolların ömrünü de kısaltıyordu. Bu durumdan hemşehrilerimiz kadar kamyoncu esnafı da son derece muzdarip idi. Şehrimizde yıllardır çözüm bekleyen bir sorunu daha çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. 

14 Ocak 2014
104 kez görüntülendi